HWA o Wehrleinovi: Nechceme prať špinavú bielizeň na verejnosti

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Pascal Wehrlein vynechal úvodné preteky piatej sezóny vo farbách indickej Mahindry a v Rijáde ho nahradil Felix Rosenqvist. Mnoho sa už o tejto téme popísalo. Najnovšie však Autosport prišiel so zaujímavým rozhovorom, v ktorom vyspovedal šéfa tímu HWA.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že HWA a nemecký pilot nemajú nič spoločné, je to však omyl. Wehrlein má do konca kalendárneho roka platnú zmluvu s Mercedesom, ktorého súčasťou je aj HWA. Pred niekoľkými mesiacmi HWA oslovilo Wehrleina a ponúklo mu miesto pre sezónu 2018/19. Vtedy to ešte jazdec odmietol a o niekoľko týždňov neskôr sa dohodol s Mahindrou.

Spočiatku sa zdalo byť všetko v poriadku, Wehrlein absolvoval predsezónne testy vo Valencii s Mahindrou. Lenže krátko pred štartom sezóny sa objavila správa, že ho v aute nahradí Švéd Rosenqvist. Za všetkým má byť spomínaná zmluva s Mercedesom, kvôli ktorej Wehrlein absolvuje premiéru vo Formule E až v januári počas Marrákeš E-Prix.

Jerome d´Ambrosio a Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Celú situáciu sa pokúsil vysvetliť šéf tímu HWA Ulrich Fritz: „Nechceli sme stáť Pascalovi v ceste, preto sme súhlasili s testami vo Valencii. Takisto sme však povedali, že na to, aby sme ho uvoľnili spod platnej zmluvy skôr, je nutné splniť niekoľko vecí. Rokovali sme, ale nedospeli sme k spoločnému záveru. Nechcem ísť do detailov, pretože nerád periem špinavú bielizeň na verejnosti.“

„Tak či onak, chcem všetkých ešte raz uistiť, že sme nechceli stáť v jeho ceste. Hovorili sme s Pascalom. S Mahindrou nemám žiadny vzťah. Preto sme mu povolili testy. Potom sme však boli prekvapení, keď bol oznámený do pozície jazdca. O tom sme predtým nevedeli. Možno však ide len o nedorozumenie. Nechcem nikoho z ničoho obviňovať, ale takto to je,“ dodal šéf HWA.