HWA sa pripravuje na príchod Mercedesu: Čaká nás pikantný nemecký súboj

HWA RACELAB
foto: © FIA Formula E

Šéf tímu HWA Ulrich Fritz opätovne potvrdil, že nemecká stajňa sa snaží o vytvorenie čo najlepšieho technického zázemia pre príchod tímu Mercedes EQ v sezóne 2019/2020. Informuje o tom e-racing365.

Nezávislý tím využíva v aktuálnom ročníku, ktorý je preň premiérový v sérii, pohonné jednotky Venturi. V tejto súvislosti je súčasťou tímu aj bývalý inžinier Mercedesu v F1 Tony Ross, ktorý sa stal hlavným inžinierom pre program Formuly E.

„Vždy sme tvrdili, že sa HWA pripravuje na vstup Mercedesu a že fungujeme ako nezávislý tím. Máme takisto nezávislé pohonné ústrojenstvo, ale samozrejme, že z Brixworthu, Brackley a Affalterbachu si chceme vziať čo najviac vedomostí. V tejto sezóne sa pokúšame byť čo najlepší, ale dôležitejšie je vytvorenie platformy pre konkurencieschopnú šiestu sezónu. Je to úplne nová oblasť motoršportu a nový spôsob robenia vecí. Veci sa počas dvoch alebo troch rokov zmenili. Stačí sa pozrieť na DTM a WEC. Formula E je tým správnym miestom. Preteky sú úplne iné,“ prezradil šéf stajne.

V sezóne 2019/2020 budeme mať vo Formule E až štyroch nemeckých konštruktérov, čo sľubuje ohromný zážitok a prvotriednu rivalitu. Okrem už aktívnych značiek vo Formule E v podobe BMW a Audi sa v ďalšej sezóne pripoja Mercedes a Porsche. „Je pekné stretnúť sa v padoku Formuly E so starými nepriateľmi. Radi súperíme s týmito chlapcami. Proti chalanom z tímu ABT sme bojovali takmer dvadsať rokov a teraz nás čaká nová bitka, čo je dobré. Rivalita je úctivá, ale zúrivá. Je to svetový šampionát a sú tu napríklad konštruktéri a tímy z Číny, Indie, Spojeného kráľovstva či Japonska. Ale samozrejme, že dobrý nový nemecký súboj je veľmi pekný a takisto poriadne pikantný,“ dodal Fritz.