Incident v Marrákeši ovplyvnil celú sezónu, znie zo zákulisia BMW

Alexander Sims
foto: © FIA Formula E

Šéf tímu BMW i Andretti Motorsport Roger Griffiths tvrdí, že januárový incident v Marrákeši mal dopad na celú zostávajúcu časť predošlej sezóny. Prvý muž továrenského tímu to prezradil v rozhovore pre e-racing365.

Po víťazstve Antónia Félixa da Costu v Rijáde malo BMW v Maroku blízko k prvému dvojitému triumfu vo Formule E. Po vzájomnej kolízii medzi da Costom a nováčikom Alexandrom Simsom sa však nič také nekonalo. Portugalčan da Costa bojoval až do konca sezóny o titul, avšak jeho šance boli len v teoretickej rovine.

„Keby sme v Marrákeši zaznamenali dvojité víťazstvo, myslím si, že v ďalších pretekoch v Santiagu by sme boli v úplne inom rozpoložení. Podľa mňa sme boli v Santiagu trochu defenzívni a snažili sme sa nekolidovať. Vyvinuli sme na seba väčší tlak, než bolo potrebné. Keby sme mali z prvých dvoch pretekov dva triumfy, tak by sme boli mentálne úplne inak nastavení,“ povedal Griffiths.

Momentálne nie je jasné, s akou dvojicou vstúpi BMW do sezóny 2019/2020. Očakáva sa, že Sims zostane v tíme, ale hovorí sa o možnom odchode da Costu do DS TECHEETAH. Tam by mal nahradiť Andrého Lotterera, ktorý posilnil nováčikovský tím Porsche.

TIP: Sledujte nás na Instagrame