Indonézia musí nájsť nové dejisko premiérových pretekov Formuly E

foto: Formula E

Indonézia by mala 6. júna 2020 privítať premiérové preteky Formuly E v krajine, ktorú začiatkom tohto roka postihli silné povodne. Jakarta musí nečakane hľadať nové dejisko E-Prix.

Ako informuje tamojšie regionálne médium Detik, indonézske ministerstvo zahraničných vecí zamietlo pôvodný okruh okolo monumentu Monas. Plánovaný okruh je podľa kompetentných príliš blízko chráneného monumentu a preto je potrebné hľadať riešenie. Podľa organizátorov sa v týchto dňoch intenzívne pracuje na alternatívnom riešení. Jednou z príčin zamietnutia pôvodne plánovaného okruhu bola potreba položenia nového dočasného asfaltu v blízkosti objektu.

Čas na náhradné riešenie sa výrazne kráti a v prípade, že by to organizátori nestihli, z kalendára by po pretekoch v čínskom San-ja vypadlo ďalšie podujatie. Podľa niektorých zdrojov by následne mohli nastať zmeny v zostávajúcom itinerári tejto sezóny. Preteky v Berlíne a New Yorku by sa mohli zmeniť na dvojité, čím by sa udržal počet pretekov na pôvodnom čísle štrnásť.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *