Jaguar chce v Paríži zabudnúť na trpký záver pretekov v Ríme

foto: © FIA Formula E

Jaguar chce v Paríži nadviazať na dobré výkony z posledných pretekov. V Ríme síce Briti získali len chudobné dva body, hoci ešte tesne pred koncom Mitch Evans bojoval o pódium. Kvôli nízkej hladine energie musel v závere ubrať a napokon skončil až deviaty. Nelson Piquet ml. preteky nedokončil.

Aj preto sa nielen táto dvojica, ale celý tím sústredí na sobotnú Paríž E-Prix. Jaguaru patrí v priebežnom hodnotení piate miesto. „V každých pretekoch ideme správnym smerom. Žiaľ, v Ríme to nevychádzalo podľa našich predstáv. Zobrali sme si však so sebou mnoho pozitívnych vecí a stále sa môžeme zdokonaľovať. Sme veľmi spokojní s progresom, ktorý dosiahli Mitch a Nelson. Bojujeme nielen o body, ale už aj o pódiá. Niekoľkokrát sme boli blízko. Som si istý, že náš čas ešte len príde,“ dodal šéf stajne James Barclay.

Evans bol v Ríme blízko pódia, napokon z toho boli iba dva body. Aj vďaka nim je Novozélanďan priebežne siedmy. „V Ríme sme boli blízko. Preto chcem v Paríži bojovať ešte odhodlanejšie. Auto bolo v posledných dvoch pretekoch výborné. Myslím si, že máme šancu na pódium, ale Formula E je taká nepredvídateľná a konkurenčná, že sa môže stať čokoľvek. Bolo by to úžasné. Neustále pracujeme a nevzdávame sa.“

Na celkovom šiestom mieste je Piquet, ktorý preteky v Ríme nedokončil a teraz chce získať ďalšie body. „V posledných dvoch pretekoch nebolo šťastie na mojej strane. Pracujeme na tom, aby sme sa uistili, že problém, ktorý sme mali v Ríme, sa v Paríži nezopakuje. Je to skvelá trať. Je krátka a technická. Myslím si, že nášmu autu bude perfektne vyhovovať.“

Jaguar má za sebou takisto druhé kolektívne konštruktérske testy na okruhu Calafat. V monposte Jaguar I-TYPE 3 sa predstavil Mitch Evans.

foto: Panasonic Jaguar Racing