Jaguar chce v Santiagu zaútočiť na svoje prvé pódium v sezóne

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Tím Jaguar sa chce po nevydarených pretekoch v Marrákeši sústrediť na ďalšie podujatie, ktoré už v sobotu privíta čilské Santiago. Vlani sa tam britskému tímu darilo. Nelson Piquet ml. a Mitch Evans obsadili šieste a siedme miesto. Teraz by tento výsledok radi zopakovali a možno aj vylepšili.

Na jazdcov čaká tentoraz zmena nielen v podobe vozidla druhej generácie, ale aj úplne novej trate. Tá predstavuje pre pilotov výzvu, keďže bude pre všetkých novinkou. Po pretekoch v Maroku sa Jaguar venoval nováčikovským testom. Počas nich sa v autách ukázali Harry Tincknell a Pietro Fittipaldi.

„Vlani sa mi v Santiagu darilo, skončil som siedmy, ale tento rok nás čaká iná trať a vozidlo druhej generácie. Bude zaujímavé sledovať, ako sa nám bude dariť. V Marrákeši som bol veľmi spokojný s rýchlosťou. V druhom tréningu som zajazdil najrýchlejší čas celého dňa, čo bolo skutočne sľubné. Do Čile sa veľmi teším. Harry a Pietro nám počas testov odovzdali množstvo užitočných dát, ktoré sme aplikovali,“ povedal Evans, ktorý je priebežne siedmy.

Návrat k pretekom a testom v Marrákeši:

Jaguar: Naše preteky v Marrákeši zničil incident v prvej zákrute

„Vlani som tesne prišiel o Super Pole, takže sa budem snažiť, aby som tento rok skončil v prvej šestke. Naše auto už predviedlo skvelú rýchlosť, takže sa do Južnej Ameriky teším. Som zvedavý, čo dokážeme. V Marrákeši sme boli možno príliš opatrní. V Santiagu budeme chcieť byť agresívnejší,“ prezradil Piquet, trinásty muž celkovej klasifikácie.

Jaguar je medzi tímami na šiestom mieste a to najmä zásluhou prvých pretekov v Rijáde. Po nevydarenom Maroku by chcel šéf tímu James Barclay zažiť pozitívny víkend. „Marrákeš nám priniesol sklamanie. Celý víkend sme boli veľmi rýchli, ale naše preteky zničila mela v prvej zákrute. Pred Santiagom sa cítime pozitívne. Budeme sa snažiť o naše prvé pódium v sezóne.“

Nelson Piquet ml.
foto: © FIA Formula E