Jaguar hľadá tímového kolegu pre Mitcha Evansa

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Jaguar pracuje na mene druhého pilota pre sezónu 2019/2020, ktorý sa pripojí k Novozélanďanovi Mitchovi Evansovi. Ako informuje e-racing365, jazdecká dvojica by mala byť známa do konca mesiaca.

Britská stajňa uprostred skončenej sezóny vymenila Nelsona Piqueta ml., ktorého nahradil Alex Lynn. Navrátilec do série nazbieral desať bodov v siedmich pretekoch a v New Yorku nebol ďaleko od víťazstva. O to ho však pripravila technická porucha. Aj keď Jaguar oficiálne nepotvrdil zotrvanie Evansa, očakáva sa, že ich vzájomná spolupráca bude pokračovať.

„V uplynulej sezóne sme sa naučili, že rozdiely sú veľmi malé,“ povedal šéf tímu James Barclay. „Myslím si, že Mitch, ktorý je s nami od začiatku, sa zlepšoval spolu s nami a ako tím máme túto veľmi silnú kombináciu. V tomto šampionáte potrebujete dvoch pilotov schopných víťaziť. Ako som povedal, táto kombinácia je veľmi silná. Najdôležitejšie je mať dvoch pilotov, ktorí sa dokážu dostať do veľmi dobrých pozícií.“

Jaguar dal počas doterajších testov priestor Jamesovi Caladovi, vylúčený nie je zrejme ani návrat Lynna. Šancu však môže dostať aj niekto iný.

TIP: Sledujte nás na Instagrame