Jaguar má smelý plán, do konca sezóny chce len pódiá a body

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Jaguar sa chce vo všetkých zostávajúcich pretekoch sezóny sústrediť na boj o pódiové umiestnenia a body, Monako nebude výnimkou. Britský konštruktér bodoval v prvých siedmich podujatiach, v Paríži sa táto úspešná šnúra skončila.

Mitch Evans skončil pred dvomi rokmi pri svojej jedinej účasti v Monaku desiaty. „Milujem preteky v Monaku. Je to vrchol kariéry pre každého pretekára, ak môže jazdiť na takejto výnimočnej trati. Pre zmenu budem konečne spať vo svojej vlastnej posteli. V Ríme to boli neuveriteľné preteky pre mňa, tím a každého v Jaguar Land Rover.“

„Paríž priniesol sklamanie. Boli to zvláštne preteky – počasie a meniace sa podmienky. Cítili sme, že výsledok nebol v našich rukách. Účasť v prvej kvalifikačnej skupine bola pre nás novinkou a veľa sme sa naučili. V Monaku som naposledy s Jaguarom skončil na bodoch. Teraz by som chcel viac, ideálne by bolo zopakovanie mojich pódií z GP2,“ dodal siedmy muž priebežného poradia.

Návrat k pretekom v Paríži:

Jaguar skončil v Paríži hlboko v poli porazených, Lynn po nehode vypadol

Alex Lynn
foto: Pavel Šimek – pavluv.racing

Alex Lynn v minulosti zažil monacký úspech, s Formulou E však na legendárnej trati absolvuje premiéru. Priebežne je bez bodu na 23. pozícii. „V Monaku to budú moje tretie preteky s Jaguarom, kde si to naozaj užívam, ale je načase, aby som dosiahol aj nejaký výsledok. V Paríži som mal pred nárazom do steny dobré preteky. V Monaku chcem podať dobrý výkon a premeniť ho na body pre tím. V Ríme a Paríži sme potvrdili, že máme rýchle auto. Kvalifikácia nebola taká, akú sme chceli, takže na to sa pred Monakom sústredíme.“

Jaguaru patrí po ôsmych podujatiach ôsme miesto. „Sústredíme sa len na pódiá a bodované miesta. Paríž bol s prvými skutočne mokrými pretekmi bláznivý a mnoho vecí bolo mimo našej kontroly. V druhom tréningu sme dosiahli najrýchlejšie a v pretekoch druhé najrýchlejšie kolo.  Veľa sme sa tam naučili a využijeme to na to, aby sme víkend v Monaku pretavili na dobrý výsledok. Návrat Formuly E do Monaka je vrcholom kalendára. Je to tá najikonickejšia trať, na ktorej chce vyhrať každý. Mitch a Alex tu už jazdili v GP2 a svoje vedomosti a predošlé úspechy chcú premeniť na dobrý výsledok,“ doplnil šéf tímu James Barclay.

Tip: Sledujte nás na Instagrame