Jaguar má v New Yorku o čo bojovať, Evans chce zaútočiť na titul

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Jaguar zažíva veľmi dobrú sezónu, vďaka čomu je pred víkendom v New Yorku Mitch Evans stále v hre o titul. Nebude to však mať jednoduché.

Evans je v priebežnom poradí ne treťom mieste a na prvých dvoch jazdcov stráca pomerne veľa. „Návrat na pódium vo Švajčiarsku dokázal, že máme rýchlosť na to, aby sme vo Formule E bojovali o úplnú špicu. To nám pred poslednými dvomi pretekmi v New Yorku dodáva veľkú dávku sebadôvery. Vlani som sa tam kvalifikoval do prvého radu a trať v Brooklyne sa mi naozaj páči.“

„Z hľadiska bodov strácam na Jeana-Érica veľa, ale radšej som v pozícii lovca ako loveného. Ak v sobotu dokážeme poriadne zabodovať, tak budeme v nedeľu v hre. Naozaj nemám čo stratiť. Dokončil som všetky tohtoročné preteky a som pripravený na boj o titul. Nepotrvá to už dlho,“ povedal Novozélanďan, ktorý v roku 2017 do cieľa nedorazil ani raz a vlani najprv vypadol a následne skončil šiesty.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Alex Lynn
foto: © FIA Formula E

Alex Lynn sa v New Yorku ukázal zatiaľ len pred dvoma rokmi. Ešte vo farbách Virginu získal najprv svoju prvú pole position vo Formule E, lenže šachovnicovú vlajku po dvoch vypadnutiach nevidel. „Po mojom najlepšom výsledkom s Jaguarom v Berne ideme do New Yorku plní odhodlania. Mitch bojuje o majstrovský titul a ja sa sústredím na to, aby som pre tím získal čo najviac bodov. Tým by som zavŕšil pozitívnu druhú časť sezóny. Ak budem bodovať, tak ponechám menej šancí Mitchovým rivalom,“ dodal Brit, ktorý je priebežne osemnásty.

„Bern priniesol celému tímu Jaguar perfektný víkend, Mitch sa druhýkrát postavil na pódium a Alex dosiahol najlepší výsledok od príchodu k nám. Dvojité preteky so sebou prinášajú komplikácie, ktoré nie sú veľmi časté, ale pred newyorským finále sme v dobrom rozpoložení a stále máme o čo hrať. Mitch je medzi jazdcami na brilantnej pozícii a tím pracuje neuveriteľne tvrdo, aby mu čo najviac pomohol v boji o titul. Formula E priniesla v tejto sezóne množstvo prekvapení a ktovie, ďalšie možno príde v nedeľu večer. Neviem sa dočkať, ako to dopadne,“ povedal šéf tímu Jaguar James Barclay.