Jaguar mal na dosah druhý triumf, Evans útočil na víťaza

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Jaguar má za sebou druhý najvydarenejší víkend sezóny. Po triumfe Mitcha Evansa v Ríme si Novozélanďan v Berne vybojoval druhú priečku. A pri troche šťastia mohol skončiť aj pred víťazom a obhajcom titulu Jeanom-Éricom Vergnom, ktorý sa počas väčšej časti pretekov len bránil jeho atakom.

Evans predviedol skvelý kvalifikačný výkon a napokon štartoval z druhej priečky. Po hromadnej kolízii zo začiatku pretekov nasledoval reštart a po ňom Evans neúnavne dobiedzal do Vergna jazdiaceho na prvom mieste. Napokon si udržal druhé miesto a v priebežnom poradí poskočil na tretiu priečku. Matematicky má stále šancu na zisk titulu, aj keď je to nepravdepodobné.

Záver pretekov poznačil dážď a Evans bol tesne za Vergnom.

https://www.instagram.com/p/BzBUvhWlo0B/

„Bolo to v skutočnosti náročnejšie, ako som očakával. Dúfal som, že s aktívnym útočným režimom to bude jednoduchšie, ale nedokázal som ho využiť. Bol som veľmi blízko, ale nechcel som riskovať a skúšať to po vonkajšej strane tretej zákruty, alebo niekde inde. JEV sa bráni naozaj veľmi dobre a na to, aby som sa pred neho dostal by som musel priveľmi riskovať. Cítil som, že som extrémne rýchly. Chcem sa poďakovať každému v tíme, pretože mi dali skvelé auto. Bolo úžasné byť opäť na pódiu. Škoda. Cítil som, že mám tempo na to, aby som vyhral,“ zhodnotil Evans.

Návrat k pretekom v Berne:

Vergne v Berne krvopotne ubránil prvé miesto a kráča za druhým titulom

Alex Lynn dosiahol najlepší výsledok od príchodu do Jaguaru. Kvalifikoval sa na desiatu pozíciu a po reštarte mu patril deviaty post. Do cieľa prišiel na siedmom mieste a priebežne je osemnásty. „Celkovo to bol pre tím dobrý deň. Mitch skončil druhý a ja som dosiahol siedmym miestom svoj najlepší doterajší  výsledok. Stúpajúci trend v našom podaní trvá, čo je skutočne vzrušujúce. Pokračujeme v zbieraní bodov a tak to chceme až do finále. V New Yorku budeme chcieť skončiť čo najvyššie.“

Takto sa Lynn ocitol v netradičnej pozícii oproti Frijnsovi.

https://www.instagram.com/p/BzBLZQilm7y/

Brit bol jedným z účastníkov hromadnej kolízie na začiatku pretekov, ktorá zablokovala celú trať a vyžiadala si červené vlajky. Lynn sa chcel vyhnúť šmýkajúcemu sa Frijnsovi vo Virgine a skončil na stene. „Našťastie nedošlo k poškodeniu auta a získal som niekoľko cenných bodov dôležitých pre tím. Tempo bolo silné a neboli sme ďaleko od vedúcej skupinky. Bol to pre celý tím veľmi dobrý deň,“ dodal.

Jaguar sa vďaka bohatej bodovej porcii dostal na priebežné siedme miesto. „Druhé pódium pre Jaguar je skvelý úspech. Je to dôkaz tvrdej práce celého tímu, na ktorý som nesmierne hrdý. Na náročnej trati sme si počínali dobre. Obaja jazdci riadili úžasné. Mitch tlačil Vergna počas celých pretekov a Alex získal tri miesta. Vieme, že máme rýchle auto. Konečne sme to dokázali premeniť na peknú porciu bodov. Všetku našu energiu sústredíme na New York. Mitch je na treťom mieste a stále je o čo bojovať,“ dodal šéf stajne James Barclay.

TIP: Sledujte nás na Instagrame