Jaguar minulý rok v Mexiku zažiaril, teraz chce opäť bodovať

foto: © FIA Formula E

Mexiko City ponúkne v sobotu piate preteky štvrtej sezóny Formuly E. Ide o druhý ročník pre Jaguar, ktorému patrí v tímovom hodnotení štvrté miesto. Na body si brúsi zuby aj v sobotu.

Okruh bratov Rodríguezovcov sa nachádza v nadmorskej výške 2500 metrov nad morom, čo samo o sebe hovorí o najväčšej fyzickej záťaži pre pilotov. Počas aktuálnej sezóny predvádza Jaguar dobré výkony a v Santiagu skončili obe jeho autá na bodovaných priečkach. Aj preto sú Nelson Piquet ml. a Mitch Evans v hodnotení relatívne vysoko.

Minulý rok sa o výborné štvrté miesto pre Jaguar postaral Evans, čo bol najlepší výsledok britskej stajne v jej premiérovej sezóne. V aktuálnom ročníku je Novozélanďan na priebežnom siedmom mieste. „Mexiko bolo minulý rok fantastické. Boli to prvé a jediné preteky, v ktorých sme obaja jazdci skončili na bodoch. V tejto sezóne sme dosiahli veľké zlepšenie najmä v stratégii a náš monopost sa takisto osvedčil. Santiago prinieslo jeden z mojich najlepších výkonov vo Formule E. Štartoval som z posledného miesta a skončil som siedmy, čo je úžasné. Dúfam, že na tom môžeme stavať v Mexiku City a že získame ďalšie body.“

foto: © FIA Formula E

Ešte vyššie ako Evans je jeho skúsenejší kolega Piquet, ktorý okupuje piatu pozíciu. „V posledných štyroch pretekoch sme na rôznych typoch okruhov pravidelne zbierali body, na tradičných mestských tratiach ako v Santiagu a aj na polovičnej mestskej trati v Marakéši. Dúfame, že sa nám bude dariť aj na tradičnom okruhu v Mexiku. Naše pretekárske autá majú rýchlosť a každými pretekmi sme bližšie k čelu. V Mexiku sa budeme opäť snažiť, učíme sa a zlepšujeme, a bojujeme o dôležité body.“

„Jaguar sa k Formule E pripojil ako prvý prémiový výrobca, aby zrýchlil svoje vzdelávanie a rýchlejšie a efektívnejšie vyvíjal inovatívne technológie. Elektrické preteky v uliciach upevňujú našu misiu Race to Innovate a značia novú kapitolu v našom smerovaní k elektrifikácii. Mexiko nám prinieslo v prvej sezóne najlepšie preteky a tešíme sa na ďalší silný tímový výsledok,“ dodal šéf stajne James Barclay.