Jaguar mrzí penalizácia pre Evansa, Lynn s prvými bodmi

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Po chaotických pretekoch v Paríži sa Jaguar vrátil na bodovú vlnu v Monaku, kde skončili obaja jazdci v prvej desiatke. Britský tím nebodoval iba v predošlej E-Prix, ktorá sa konala vo francúzskej metropole.

Mitch Evans sa dostal opäť do Super Pole a vybojoval si tretie miesto na štarte. Následne však dostal trest za príliš včasné aktivovanie plného výkonu pred rýchlym kolom v Super Pole. Po ďalších penalizáciách pre súperov štartoval z dvanástej pozície. V E-Prix opäť dokázal svoje kvality a finišoval šiesty. Novozélanďan, ktorý je v priebežnom poradí rovnako šiesty, bodoval vo všetkých tohtoročných pretekoch okrem Paríža. „Mohol to byť iný výsledok, keby som štartoval druhý. Bola to malá chyba s veľkými následkami.“

„Myslím si, že po štarte som sa naozaj spamätal a bol som jedným z najrýchlejších jazdcov na trati. Do Berlína si musíme vziať túto rýchlosť z kvalifikácie. Práve kvalifikácia je jednou z najnevyspytateľnejších častí dňa. Získali sme však body, čo je celkovo veľmi dôležité. Naučili sme sa opäť niečo nové. Už sa veľmi teším do Berlína,“ dodal pretekár Jaguaru, ktorý sa len nedávno v Ríme tešil z prvého víťazstva vo Formule E.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Alex Lynn
foto: © FIA Formula E

Alex Lynn obsadil v kvalifikácii siedme miesto a v pretekoch sa po kontakte s Robinom Frijnsom musel vyrovnať s poškodením svojho vozidla. Vďaka dobre kontrolovanej spotrebe energie prišiel do cieľa na ôsmom mieste a získal tak prvé body vo farbách Jaguaru. „Boli to trochu chaotické preteky. Zisk prvých bodov je úžasný. Bol to pozitívny deň a auto bolo rýchle. K postupu do Super Pole mi chýbala menej ako desatina sekundy. Teším sa, že som bodoval a ďakujem celému tímu.“

Jaguar je po deviatich pretekoch sezóny na priebežnej ôsmej priečke. „Mám zmiešané pocity. V tréningoch sme mali veľmi rýchle autá. Zisk bodov s oboma autami je však niečo, čo sa nám od začiatku sezóny až doteraz nepodarilo. Mitch predviedol skvelú kvalifikáciu, skončil tretí, ale prišiel trest. Na monackom okruhu je štartová pozícia rozhodujúca, takže nás to hnevá. Spravil malú chybu pri aktivácii plného výkonu v poslednom sektore. Komisári to vyhodnotili tak, že nezískal žiadnu nepovolenú výhodu, ale aj napriek tomu prišiel trest. Podľa mňa však nezodpovedá priestupku. Gratulujem Alexovi k jeho prvým bodom pre Jaguar a Mitchovi za ďalší oduševnený výkon,“ zhodnotil šéf stajne James Barclay.