Jaguar musí riešiť nepríjemný problém, Calado vynechá posledné dve podujatia sezóny

James Calado
foto: Formula E

Jaguar musí riešiť problémy súvisiace s Jamesom Caladom, ktorý zrejme vynechá posledné dvojité preteky v Berlíne. O pravdepodobnej absencii britského pilota informuje Autosport, ktorý dodáva, že na jeho miesto by sa mohol posadiť Tom Blomqvist.

Caladova pozícia v tíme je výrazne otrasená, pretože po sezóne si bude musieť hľadať nového zamestnávateľa. Mitch Evans zostáva v tíme a jeho novým kolegom bude Sam Bird, ktorý opustí Virgin. Calado nestihne posledné dve podujatia kvôli svojím povinnostiam vo WEC. Prvý meraný tréning pred pretekmi v Spa je na programe 13. augusta, teda presne v čase finálových pretekov Formuly E.

Hovorca Jaguaru nepovedal k veci nič konkrétne, avšak priznal možnú kolíziu termínov s pretekmi WEC a potenciálne riešenie situácie. Tom Blomqvist sa stal novým rezervným jazdcom tímu, keď nahradil Alexa Lynna, ktorý zas nahradil Pascala Wehrleina v tíme Mahindra. Blomqvist má za sebou šesť pretekov za tím Andretti v tretej sezóne. Jeho najlepším umiestnením bolo ôsme miesto v Maroku.

Situáciu sledujeme a čakáme na oficiálne potvrdenie zo strany tímu.

Evans chce z berlínskej „divočiny“ vyťažiť maximum. Bude to stačiť na titul?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *