Jaguar: Naše víťazstvo by znamenalo, že je v FE niečo nesprávne

Jaguar Racing I-TYPE

Britská značka sa do medzinárodného motoršportu vracia po dvanásťročnej absencií nedeľnou Hongkong ePrix. Jaguar stráca na svojich rivalov dva roky z pohľadu vývoja. Aj preto si pretekový šéf tímu Craig Wilson myslí, že prípadný triumf jeho stajne by naznačoval vážnu chybu v sérii.

„Naše prípadné okamžité víťazstvo, napriek tomu, že sme tu nikdy predtým neboli, by indikovalo, že s Formulou E nie je niečo v poriadku. Formula je veľmi konkurencieschopná. Vieme, že vďaka našej práci sa môžeme dostať na pódium. Je to pre nás vzrušujúce, ale v prvých pretekoch je naším cieľom spoľahlivosť.  Je to ako byť na štarte stovky s tým, že vaši súperi majú náskok.,“ povedal Wilson pre Autosport.

Očakávania má aj šéf stajne James Barclay: „Jaguar je značkou s neuveriteľnou históriou a úspechom v športe. Náš záväzok je dlhodobý a nejde o nič malé, každý vie, že prvá sezóna bude najmä o učení sa. V športe sme dosť dlho na to, aby sme vedeli, že očakávať dominanciu od prvých pretekov je šialené.“

Jaguar vstúpi do sezóny 2016/2017 s dvojicou Adam CarrollMitch Evans. Náhradným a testovacím jazdcom stajne je niekdajší pretekár FE Ho-Pin Tung.

Zdroj: Autosport, foto: Andrew Ferraro (LAT)