Jaguar nazbieral vo Valencii najviac testovacích kilometrov

foto: © FIA Formula E

Tím Panasonic Jaguar Racing má po oficiálnych predsezónnych testoch o čom premýšľať. Britský tím si nepočínal zle, ale na špičku stratil vo Valencii relatívne veľa. Predstavitelia stajne tvrdia, že im nešlo o najlepší čas.

Nelson Piquet ml.Mitch Evans absolvovali viac ako 450 kôl, čo je najviac zo všetkých tímov. Britské zoskupenie sa sústredilo predovšetkým na spoľahlivosť, efektívnosť a výkon nového monopostu. Jaguar otestoval 800 nových dielov a vlastnú pohonnú jednotku.

„Minulý týždeň sme mali prvýkrát na trati obe naše vozidlá. Tím získal množstvo cenných dát. Mali sme stanovený program, ktorý bol zameraný na simulovanie pretekov a energetický manažment. Tieto informácie sú veľmi dôležité pre naše prípravy. Vnímame množstvo pozitív a očakávame, že budeme v novom ročníku konkurencieschopní. Do prvých pretekov nás však čaká ešte veľa práce,“ prezradil šéf tímu James Barclay.

Čo ukázali oficiálne predsezónne testy vo Valencii?

Vo Valencii sa z hľadiska časov darilo lepšie Evansovi, ktorý dosiahol trinásty najlepší čas. „Poveternostné podmienky boli náročné. Nie je častým javom, že vo Formule E prší. Bola to však dobrá príležitosť na otestovanie nášho nového auta v odlišných podmienkach. Monopost je pre každého ešte veľmi čerstvý a každý odjazdený kilometer sa počíta. Tím odviedol skvelú prácu.“

Horšie dopadol Piquet, ktorý bol v konkurencii 25 pilotov štvrtý od konca. „Vždy si užívam návrat do auta a teším sa, keď vidím všetky tímy po tvrdej práci v továrňach, simulátoroch a po súkromných testoch. Aj napriek dažďu sme dosiahli najväčší počet odjazdených kôl a získali sme dôležité informácie predovšetkým z pohľadu kvalifikácie a pretekov.“

FOTO: Takto vyzerajú monoposty druhej generácie. Ktorý sa vám páči najviac? (anketa)