Jaguar očakáva menej predvídateľné preteky, Lynn dostal ponuku

Mitch Evans
foto: Formula E

Jaguar sa rovnako ako ostatné tímy svedomito pripravuje na novú sezónu, ktorá odštartuje počas predposledného novembrového víkendu v Rijáde.

Formula E zavádza viacero zmien, ktoré sa prejavia už počas budúceho ročníka. Ich súčasťou je zredukovanie testovacích dní počas sezóny. Technický manažér Jaguaru Phil Charles pre e-racing365 prezradil, že túto zmenu vníma pozitívne. „Skutočne si myslím, že menej dní nám prospeje, pre samotné preteky je to pozitívne. Aj napriek tomu však musíme tvrdo pracovať. Ak máme počas roka viac testov, zlepšujeme sa a preteky sú viac predvídateľné. Už teraz máme množstvo práce. Z inžinierskeho hľadiska milujem testy, ale osobne si myslím, že je to dobrý krok.“

V priebehu novej sezóny uvidíme zrejme iba jeden testovací deň

Nováčikovské testy by mali v novej sezóne trvať iba jeden deň. Pravdepodobne prebehnú začiatkom marca v Maroku. „Bolo by to fajn. Pre mladé talenty je dobré, že môžu získať skúsenosti, pretože v týchto autách je to pre mladších jazdcov tvrdé. Pretekári majú veľký percentuálny podiel na celkovom výsledku a predstavujú veľký menovateľ. Je komplikované vziať do tímu nového jazdca, kým ho nevidíte v aute. Takže to dáva zmysel,“ dodal jeden zo šéfov tímu Jaguar.

V zákulisí sa spomína, že Alex Lynn, ktorý v minulej sezóne nahradil Nelsona Piqueta mladšieho, dostal od Jaguaru ponuku, aby zastával post testovacieho a rezervného pilota. Brit sa k celej situácii odmietol vyjadriť. Predstavitelia tímu potvrdili, že mu dali ponuku, ktorú zvažuje. Jaguar vstúpi do novej sezóny s dvojicou Mitch Evans – James Calado.

Jaguar hlási po predsezónnych testoch spokojnosť