Jaguar opäť bodoval, Evans predviedol fantastickú stíhaciu jazdu (Video)

Mitch Evans
foto: Formula E

Jaguar sa po pretekoch v Maroku musel spamätávať zo zbytočnej chyby v kvalifikácii, ktorá ho pripravila o lepší výsledok. Britský tím napriek tomu bodoval aj piatykrát v sezóne.

Novozélanďan Mitch Evans bol pred piatym podujatím sezóny lídrom a v jediných afrických pretekoch mohol nadviazať na svoje predošlé dve pódiá z Čile a Mexika. Všetko sa pokazilo už v skupinovej časti kvalifikácie, keď po nedorozumení nestihol včas prejsť cieľovou čiarou a začať tak svoje rýchle kolo. Okamžite bolo jasné, že bude štartovať z posledného miesta a že ho čaká množstvo súbojov. Evans sa nevzdával, predviedol perfektný výkon a posunul sa o osemnásť miest na šiestu pozíciu.

„Neskutočné preteky. Dokázal som získať osemnásť miest a skončil som šiesty. Získal som aj bod za najrýchlejšie kolo pretekov, takže tento výsledok prijímam s otvorenou náručou. Po nešťastnej kvalifikácii boli preteky o eliminácii škôd. Veľká vďaka patrí tímu za skvelú stratégiu. Celému štartovému poľu som chcel odoslať silný odkaz a verím, že sa mi to týmto výkonom podarilo,“ povedal po pretekoch druhý pilot priebežného poradia.

Disaster For Championship Leader!

SOUND ON 🔊FOR DRAMA! Championship leader Mitch Evans misses the window in qualifying and will not set a lap time! What's happened down at Jaguar Racing?!

Uverejnil používateľ ABB Formula E Sobota 29. februára 2020

 

James Calado štartoval po zatiaľ svojom najlepšom kvalifikačnom výkone z desiateho miesta. Napokon však skončil až šestnásty a rovnaký post mu patrí aj v celkovej klasifikácii. „Kvalifikácia bola dobrá, možno trochu opatrná. Štart z desiateho miesto som vnímal ako dobrý progres a do Super Pole sme sa nedostali len tesne. Začiatok bol dobrý, získal som zopár miest, čo je pozitívne. Neskôr som sa však začal trápiť s balansom auta, čo ovplyvnilo spotrebu. Musíme zistiť, čo sa udialo.“

Jaguaru patrí po piatich pretekoch priebežné tretie miesto. Šéf tímu James Barclay: „Po dlhých pretekoch bez bezpečnostného vozidla a žltých vlajok nás teší Mitchov posun o osemnásť miest. Takýto návrat skrz celým poľom je veľmi náročný. Získali sme aj dôležitý bod za najrýchlejšie kolo pretekov. Ani to však nevynahradzuje zmarenú príležitosť v kvalifikácii, kde sme mali najrýchlejšie auto. Zoskupili sme sa, čo je pozitívne. James sa zlepšil v kvalifikácii a preteky odštartoval výborne, ale jeho výkon postupne upadal. Získali sme však cenné body a urobíme všetko pre to, aby sme nabudúce podali silný výkon.“

V Marrákeši dominoval nový líder da Costa, Evans poskočil o osemnásť miest! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *