Jaguar oslavuje druhé víťazstvo vo Formule E, nový líder Evans krotí nadšenie (Video)

Mitch Evans
foto: Formula E

Jaguar sa včera v Mexiku dočkal druhého triumfu vo Formule E po tom, ako Mitch Evans v dramatických pretekoch dominoval. Novozélanďan mal v cieli viac ako štvorsekundový náskok pred svojimi súpermi.

Evans sa dostal na čelo už krátko po štarte, keď sa ešte pred prvou zákrutou dostal pred víťaza kvalifikácie Andrého Lotterera. Svoje vedenie si udržal až do konca. Pilot britskej stajne podával dobré výkony počas celého včerajšieho dňa a dokázal nadviazať na svoju rýchlosť z čilského Santiaga.

 

„Je veľmi dobré, že odtiaľ odchádzame s tým, že sme vyriešili naše predošlé problémy. Mali sme veľmi dobrú rýchlosť a pri súboji s Andrém to bolo veľmi tesné. Bolo to ako déjà vu z Ríma. Po tom, ako som sa pred neho dostal, som sa upokojil a snažil som sa vybudovať si náskok, pretože v mojich zrkadlách to vzadu vyzeralo veľmi agresívne. Auto fungovalo veľmi dobre. Musel som sa venovať iba plneniu našich cieľov. Neviem sa dočkať, kedy uvidím opakovaný záznam, keďže som počul, že to za mnou bolo bláznivé. Po mojom druhom triumfe vo Formule E sa cítim skvele,“ povedal nový líder priebežného poradia.

Napriek pomerne jasnému víťazstvu a vedeniu v šampionáte pilot Jaguaru na prípadný titul nemyslí, čo potvrdil na tlačovej konferencii po pretekoch. „Nepochopte ma zle, som šťastný, ale nechcem to s tým nadšením preháňať. Ani som nevedel, že som lídrom šampionátu. Je to pekné, ale opäť, nechápte ma zle, je ešte príliš skoro. Veci sa menia veľmi rýchlo, takže sa nepozerám až tak dopredu. Viem, aké tesné je to na prvých desiatich miestach priebežného poradia, veci sa menia od pretekov k pretekom.“

Evans sa raduje z druhého triumfu vo Formule E, rovnako ako Jaguar (Video)

V noci to spočiatku vyzeralo na dvojité body pre Jaguar, pretože nováčik James Calado skončil deviaty, lenže následne ho diskvalifikovali za prekročenie výkonnostného limitu. „Mám zmiešané pocity. Myslím si, že sme odviedli dobrú prácu, keď sme sa dostali do prvej desiatky. Následná diskvalifikácia nie je nikdy jednoduchá, ale pozeráme sa na pozitíva. Poskočil som o desať miest a z auta som dostal maximum. Potrebujem zapracovať na mojej kvalifikácii. Mitchovo druhé víťazstvo je pre celý tím skvelým momentom,“ dodal Brit, ktorý je priebežne šestnásty.

Obrovskú radosť z víťazstva mal šéf tímu James Barclay, ktorý bol napätý až do posledných metrov. Jaguar sa vďaka triumfu posunul na priebežnú druhú pozíciu. „To boli preteky! Je to skvelý deň pre nás všetkých. Mitch a celý tím podali bezproblémový výkon a zaslúžili si vyhrať. Na druhej strane, aj James odjazdil skvelé preteky, ale prišla dodatočná diskvalifikácia za malé porušenie technických pravidiel. Je to brilantný moment pre tím, ktorého tvrdá práca sa vyplatila. Vychutnáme si tento úspech a potom sa vrátime k práci, pretože sa chceme pripraviť na Marrákeš.“

foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *