Jaguar po parížskych suchotách zabral v Berlíne zásluhou Evansa

foto: © FIA Formula E

Jaguar zaznamenal v Berlíne dobré preteky a z minima vyťažil maximum v podobe šiesteho miesta, o ktoré sa postaral Mitch Evans. Menej sa darilo Nelsonovi Piquetovi ml., ktorý skončil dvanásty.

Ešte pred pretekmi bolo známe, že Evans bude mať problémy s vysielačkou. Napriek tomu si Novozélanďan vylepšil deviate miesto z kvalifikácie a do cieľa dorazil na šiestom mieste. V úvode pretekov si obaja jazdci razili cestu smerom dopredu a dodržiavali strategické pokyny. Napriek všetkému sa však Evans nedokázal dotiahnuť na prvú päťku.

„Po náročnom dni je bodovaná priečka maximom, v čo sme mohli dúfať. Pred štartom som bol optimistický a myslel som si, že máme dobrú šancu. S nastavením sme neboli úplne spokojní, ale preteky boli v poriadku a odvážame si body za solídny výkon,“ zhodnotil svoje účinkovanie Evans, ktorý je celkovo siedmy.

foto: © FIA Formula E

Piquet opäť predviedol svoju schopnosť šetriť energiu. V posledných piatich kolách sa posunul z trinásteho na deviate miesto. Lenže doplatil na súboj o deviatu pozíciu. Jednu zo zákrut prestrelil a stratil niekoľko priečok. Do cieľa prišiel napokon dvanásty.

Brazílčan klesol v priebežnom poradí na ôsme miesto práve za svojho tímového kolegu. „Bol to náročný víkend, počas ktorého sme chceli dostať z auta maximum. Preteky vyzerali sľubne a nebyť môjho incidentu v poslednom kole, mohli sme skončiť na bodoch. Finišovali sme s dobrým tempom a už teraz sa teším na výzvy v Zürichu.“

Jaguar zostal po deviatych pretekoch sezóny na piatom mieste. „Je dobré, že po náročnom dni odchádzame z Berlína s bodmi. Mohlo to byť však ešte lepšie. Nelson aj Mitch jazdili skvelo a tri podujatia pred koncom sezóny sme všetci v tíme plní odhodlania,“ konštatoval šéf stajne James Barclay.