Jaguar pokračuje v bodovej sérii, Piquet katapultovaný do vzduchu

Nelson Piquet ml.
foto: © FIA Formula E

Jaguar patrí medzi štyri stajne, ktoré bodovali vo všetkých štyroch doterajších pretekoch aktuálnej sezóny. V Mexiku sa hovorilo najmä o nehode Nelsona Piqueta ml., nesmieme však zabúdať ani na Mitcha Evansa, ktorý prišiel do cieľa na siedmom mieste.

Piquet bol v kvalifikácii rýchly, do Super Pole sa však neprebojoval. Napokon štartoval jedenásty. Po dobrom štarte mu patrila deviata pozícia a blížil sa k ôsmemu Vergnovi. Skončilo sa to nárazom, letom vo vzduchu a nepríjemným dopadom. O nehode Piqueta s obhajcom titulu sa toho popísalo už naozaj dosť. Najdôležitejšie bolo, že Brazílčan a premiérový šampión Formuly E vystúpil z auta po hrôzostrašne vyzerajúcej nehode po svojich.

„Bojoval som o pozíciu a dotkli sme sa. Ale to sa v motoršporte stáva. Je to samozrejme neuveriteľne frustrujúce. Mal som dobrý štart, posunul som sa na deviate miesto a snažil som sa dostať pred Vergna. Zabrzdil skôr, ja som ešte akceleroval a preletel som cez jeho zadné koleso,“ dodal Piquet, ktorému patrí s jediným bodom osemnáste miesto v priebežnom poradí.

Návrat k nehode:

VIDEO: Piquet a Vergne majú odlišný názor na včerajšiu nehodu

Evansovi kvalifikácia vôbec nevyšla a po treste pre Frijnsa štartoval sedemnásty. V pretekoch však Novozélanďan predviedol perfektný výkon a do cieľa prišiel na solídnom siedmom mieste. Celkovo je deviaty. „Boli to náročné preteky. Predbiehanie nebolo také ľahké ako na ostatných okruhoch. Moje prvé kolá boli dobré. Veci sa vyvíjali v môj prospech a ťažil som z nich. Niekoľko pozícií som získal po Nelsonovej nehode. Som rád, že je v poriadku. Zisk bodov z osemnásteho miesta je pekný. Z hľadiska energie sme na tom boli dobre a od vlaňajška sme dosiahli progres. Posledné dve kvalifikácie nám nevyšli a to musíme napraviť.“

Jaguaru patrí po prvých štyroch podujatiach priebežné siedme miesto. „V prvom rade sme spokojní, že Nelson vyviazol z tejto veľkej nehody bez zranení. Je to dôkaz o sile nášho auta. Nelson sa odhodlal k manévru, zdalo sa, že sa Vergne premiestnil a spomalil skôr než zvyčajne. Nelson už nemal kam ísť. Mitch mal skvelé prvé kolo. Počas červených vlajok bol už jedenásty. Zvolili sme preňho agresívnu stratégiu. Žiaľ, po reštarte sa zasekol za Vergnom. Potom sa dostal na siedme miesto a to je pre nás dobrý výsledok vzhľadom na priebeh pretekov. Tešíme sa do Hongkongu. Budeme pracovať na našom kvalifikačnom výkone. V tréningoch sme mali dobrú rýchlosť a tú potrebujeme preniesť do kvalifikácie,“ dodal šéf tímu James Barclay.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Mexické šialenstvo ovládol di Grassi, Wehrlein prehral na cieľovej čiare