Jaguar predstavil nové auto, popri Evansovi dostane šancu Calado

foto: Panasonic Jaguar Racing

Jaguar dnes predstavil nové auto s označením I-Type 4 a jazdeckú dvojicu, s ktorou vstúpi do blížiacej sa sezóny. Po boku Mitcha Evansa uvidíme nováčika Jamesa Calada.

Vozidlo disponuje novým motorom a prevodovkou. Úpravami prešli aj menič, zadné zavesenie kolies a tlmiče. Za novým projektom stojí technický manažér Phil Charles. Britská značka opísala svoj nový počin ako najľahšie a najefektívnejšie hnacie ústrojenstvo, aké kedy tím vyprodukoval.

„Pri vývoji nového auta sme zúročili všetky naše doterajšie skúsenosti nadobudnuté v tomto šampionáte. Spoločne s tímom veríme, že sme vytvorili najkonkurencieschopnejšie auto v rámci nášho pôsobenia vo Formule E. Ako tím sme sa naučili víťaziť a v šiestej sezóne budeme ešte hladnejší po úspechoch. Nevieme sa dočkať pretekov,“ povedal šéf stajne Jaguar James Barclay.

James Calado
foto: Panasonic Jaguar Racing

Pokračovanie Mitcha Evansa v tíme bolo potvrdené pred niekoľkými dňami a na meno jeho kolegu sme si museli počkať až dodnes. Novou tvárou v tíme i v šampionáte bude nováčik James Calado. Pre 30-ročného Brita to bude návrat do jednosedadlových vozidiel po šiestich rokoch.

„Nejaký čas som bol mimo jednosedadlových vozidiel, ale nezabudol som, ako sa to robí. Keď som sa prvýkrát vrátil do kokpitu, nechýbala mi rýchlosť. Trvalo mi dve alebo tri kolá, kým som si zvykol. Samozrejme, že sa musím ešte veľa učiť, pretože Formula E sa úplne líši od normálnych kategórií s monopostami. Tento tím je neuveriteľný a plný vášne. Učia ma veľmi dobre. Mnoho času trávim v simulátore a zameriavam sa predovšetkým na šetrenie energie,“ dodal Calado.

Vývojovým jazdcom Jaguaru bude aj naďalej Ho-Pin Tung, ktorý je súčasťou tímu už od roku 2016.