Jaguar prišiel po zbabraných pretekoch v Paríži o bodovú sériu

foto: © FIA Formula E

Jaguar absolvoval v Paríži zatiaľ najnáročnejšie preteky aktuálnej sezóny, po ktorých sa domov vracia bez bodu.

Už pred pretekmi bolo jasné, že Mitch Evans sa na štarte posunie o desať miest dozadu kvôli výmene prevodovky. V kvalifikácii skončil dvanásty a po treste štartoval z poslednej pozície. Novozélanďan sa hneď na začiatku zaplietol do kolízie, po ktorej mu mechanici vymenili predné krídlo. Po náročnom priebehu prišiel do cieľa pätnásty.

„Dnešok vyzeral po meraných tréningoch lepšie, ale kvalifikácia bola náročná. Mal som dobrý štart, lenže som si poškodil predné krídlo a musel som zájsť do boxov. Tempo bolo fajn, lepšie ako u niektorých ostatných chalanov. Dnes nám jednoducho nebolo dopriate. Rýchlosť však máme, tešíme sa do Berlína,“ povedal po včerajších pretekoch ôsmy muž priebežného poradia.

Nelson Piquet ml. havaroval v oboch meraných tréningoch, kvôli čomu nemohol nastúpiť do kvalifikácie a do pretekov vyštartoval z osemnástej priečky. V prvej polovici pretekov Brazílčan dokázal ušetriť podstatnú časť energie. Po výmene vozidiel sa v 25. kole vyskytli problémy s bezpečnostnými pásmi a z pretekov musel odstúpiť.

„Škoda, že sme dnes nezískali žiadne body. Ráno som sťažil život celého tímu mojimi nehodami a v pretekoch som nemal šťastie. Môj tím bol dnes neuveriteľný, pretože obe autá dal dokopy v rekordnom čase. Problémy s bezpečnostnými pásmi som mal druhýkrát po sebe. Musel som odstúpiť, čo nie je najlepšie,“ dodal Brazílčan, ktorý je celkovo siedmy.

Jaguar skončil v Paríži bez bodov, v celkovom hodnotení je piaty. „Pre celý tím to bol náročný deň, ale chcem sa každému poďakovať za úsilie, vďaka ktorému sme dokázali na štart postaviť obe naše autá. Nelsonove nehody a Mitchov trest výrazne ovplyvnili naše účinkovanie. Nelson predviedol dobrý progres, ale po výmene áut prišli problémy, ktoré musíme prešetriť. Mitch zajazdil dobré prvé kolo, ale musel prísť do boxov po nový nos. Niečo sme sa opäť naučili a do Berlína sa vrátime čerství,“ prezradil šéf tímu James Barclay.