Jaguar Racing vstúpi do novej sezóny s dvojicou Piquet – Evans!

James Barclay, Mitch Evans, Nelson Piquet ml. a Ho-Pin Tung

Stajňa Panasonic Jaguar Racing dnes predstavila novú jazdeckú dvojicu, ktorú tvoria Nelson Piquet ml. a Mitch Evans. Britský tím tak opúšťa Adam Carroll, ktorého budúcnosť je momentálne nejasná. Rezervným jazdcom Jaguaru zostáva Ho-Pin Tung. Piquet pôsobil v minulej sezóne v tíme NextEV NIO.

„Je mi veľkou cťou, že môžem byť súčasťou stajne Panasonic Jaguar Racing. Jaguar ma nesmiernu motoršportovú históriu a je vzrušujúce byť členom tímu. Ich odhodlanie smerom k elektrickému motoršportu je inšpirujúce. Teším sa na prácu s tímom,“ prezradil brazílsky pretekár.

Druhú sezónu vo farbách Jaguaru absolvuje Mitch Evans, ktorému sa v minulom ročníku darilo viac ako Adamovi Carrollovi. „Po takej skvelej sezóne je fantastické pokračovať vo štvrtej sezóne s tímom Panasonic Jaguar Racing. Ako tím sa hýbeme správnym smerom a ja sa už teraz neviem dočkať začiatku sezóny v Hongkongu.“

Nelson Piquet ml. a Mitch Evans

„Tešíme sa, že do štvrtej sezóny vstúpime spoločne s Nelsonom,“ priznal šéf stajne James Barclay. „Mitch bol jedným z najlepších nováčikov sezóny s niekoľkými skvelými výkonmi v kvalifikáciách a pretekoch. S novou jazdeckou dvojicou sa zameriame na väčšie výzvy, chceme pravidelne bodovať. Počas tretej sezóny sme sa toho veľa naučili a pracujeme veľmi tvrdo na dizajne a vývoji nového monopostu Jaguar I-TYPE 2.“

Jaguar sa môže v novej sezóne tešiť z príchodu nových partnerov. „Takisto sme radi, že môžeme na palube privítať spoločnosti GKN a Viessmann. K zlepšeným výkonom potrebujeme lepších partnerov. Preto sa tešíme, že GKN a Viessmann, ktorí sú lídrami vo svojich oblastiach, budú počas štvrtej sezóny spolu s nami,“ tvrdí Barclay.

„Vedeli sme, že počas prvej sezóny sa budeme najmä učiť. Informácie a údaje, ktoré sme zozbierali, boli pri vývoji monopostu Jaguar I-TYPE 2 veľmi cenné. Vďaka nim sme mohli zlepšiť hmotnosť, balans a efektivitu auta. Vykonali sme niekoľko personálnych zmien. Jednou z nich je príchod Phila Charlesa na post hlavného technického manažéra. Tešíme sa na nadchádzajúce testy vo Valencii, kde môžeme prvýkrát pozorovať náznaky našich výkonov a porovnávať ich s ostatnými,“ dodáva pretekový riaditeľ tímu Craig Wilson.

Nelson Piquet ml., Ho-Pin Tung a Mitch Evans

 

Zdroj: Jaguar Racing, foto: Jaguar Racing a Andrew Ferraro (LAT)