Jaguar rokuje s Evansom o novej zmluve, záujem však hlásia aj rivali

Mitch Evans
foto: Formula E

Jaguar si chce ponechať aktuálnu jazdeckú dvojicu aj po skončení tejto sezóny. Mitch Evans a Sam Bird patria určite k najsilnejším párom štartového roštu.

V prípade Birda to vyzerá na dlhodobejšiu spoluprácu s britským konštruktérom, avšak Evansova situácia je odlišná. Podľa The Race už prebiehajú interné rokovania o novej zmluve, ale o Novozélanďana majú záujem aj ostatné tímy. V nedávnej minulosti to bolo Porsche, ktoré aj teraz zvažuje zmeny. Miesto Andrého Lotterera je viac než otázne.

Šéf tímu Jaguar James Barclay pre uvedený zdroj povedal, že jeho tím chce vyriešiť otázku pretekárov čo najskôr. „Sme veľmi spokojní s Mitchom a Samom, v ktorých máme skutočne silnú dvojicu. Máme šťastne motivovaných jazdcov, ktorí chcú byť v šťastnom, motivovanom a konkurencieschopnom tíme. Vždy je veľa rečí, ale pre nás je podstatné to, aby boli obe strany spokojné – tím aj pretekári.“

Mitch Evans
foto: Formula E

V súvislosti s novou érou Formuly E sa očakávajú isté pohyby naprieč trhom. „Nechcete vyvíjať auto, v ktorom nebudete pretekať, pretože tak stratíte možnosť zapojiť sa do procesu. Z auta tak nedokážete dostať maximum. Myslím si, že to závisí od toho, ako ste štruktúrovaný. Niektorí konštruktéri majú mnoho programov alebo testovacích jazdcov, ktorí robia viac programov. Určite chcete mať pretekárov, ktorí budú súťažiť v aute Gen3 a budú pomáhať pri jeho vývoji. A ak ste pretekár, tak to chcete takisto,“ dodal Brit.

Len nedávno Jaguar potvrdil v úlohe rezervných, simulátorových a vývojových jazdcov dvojicu Sacha Fenestraz a Tom Dillmann, ktorí majú taktiež pomôcť pri vývoji.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *