Jaguar sa nechce uspokojiť s prvým víťazstvom, v Paríži zabojuje o ďalší dobrý výsledok (Video)

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Jaguar sa v predošlých pretekoch v Ríme tešil z prvého víťazstva vo Formule E, o ktoré sa postaral Mitch Evans. Išlo o prvý triumf britskej značky na medzinárodnej scéne po 28 rokoch. V sobotu v Paríži by Jaguar rád nadviazal na svoj výkon spred dvoch týždňov.

Evans predviedol v Ríme výborný výkon a v Paríži za ním nechce zaostať. Zatiaľ sa mu vo francúzskej metropole darilo najviac v roku 2017, keď skončil šiesty. „Preteky v Ríme boli pre mňa výnimočné. Bolo to moje prvé víťazstvo a prvé víťazstvo pre tím vo Formule E. Navyše prvý triumf Jaguaru v medzinárodnom motoršporte od roku 1991. Pred Parížom sa vďaka tomu cítim úžasne. Veľmi rýchlo sme sa prepli na ďalšie preteky, aby sme sa uistili, že nás výkon bude dobrý. Rím potvrdil, že výkon v kvalifikácii je kľúčový. Na to isté sa sústredíme v Paríži.“

„Vďaka víťazstvu v Ríme som sa posunul na štvrté miesto v priebežnom poradí, len štyri body za lídrom. Každý bod je veľmi cenný, pretože šampionát je nesmierne vyrovnaný. Paríž prináša skvelú trať, hneď vedľa Seiny, priamo v centre mesta. Je vždy vzrušujúce pretekať na takých ikonických miestach. Tento týždeň som bol v simulátore a neviem sa dočkať, kedy sa vrátim späť na trať,“ dodal Novozélanďan.

Návrat k pretekom v Ríme:

Jaguar vyhral v Ríme prvé preteky na medzinárodnej scéne po 28 rokoch!

foto: © FIA Formula E

 

Evansovo víťazstvo bolo potvrdené až dodatočne

Mitch Evans sa síce po pretekoch v Ríme radoval z víťazstva, ale na definitívne potvrdenie si musel niekoľko dní počkať. Po pretekoch sa totiž komisárom nepozdával komponent zavesenia kolies a bolo odoslaný technickému tímu FIA. V pondelok po Rím E-Prix prišlo potvrdenie, že je všetko v poriadku.

Alex Lynn skončil vo vlaňajších pretekoch vo Francúzsku ešte vo farbách Virginu štrnásty. Momentálne mu patrí 23. pozícia. „Cítim sa úžasne, že som späť vo Formule E. Ako jazdec chcete vždy mať možnosti na víťazstvá. Teraz to všetko máme. Rád by som v Paríži získal prvé body pre Jaguar, pretože rýchlosť na to máme. Bolo skvelé, že som bol súčasťou prvého víťazstva Jaguaru vo Formule E. Atmosféra bola úžasná a teším sa na Paríž i celý zvyšok sezóny.“

Alex Lynn
foto: Pavel Šimek – pavluv.racing

Jaguar je v priebežnom poradí na ôsmom mieste. „Pred štartom európskej časti sezóny sme tvrdili, že by sme chceli začať odznova. Začiatok tejto časti s historicky prvým víťazstvom v Ríme je skvelý dôkaz tvrdej práce tímu. Dokazuje to, že naše auto je rýchle. Rád by som sa poďakoval každému, kto k tomu od roku 2016 prispel. Máme šťastie, že nás podporujú partneri ako Panasonic, Viessmann a GKN,“ nechal sa počuť prvý muž stajne James Barclay.

„Do Paríža ideme po víťazstve sebavedomo a chceme si udržať pozitívneho ducha. Naším cieľom je zisk bodov vo všetkých zvyšných pretekoch sezóny. Mitch je jediný pilot, ktorý bodoval v každej E-Prix tejto sezóny a na to sa sústredíme. Alex zažil v Ríme perfektný debut a budeme pracovať na tom, aby čoskoro získal pre Jaguar prvé body,“ dodal šéf tímu.

Welcome to Paris!

Welcome to the ABB Formula E Paris E-Prix!Tight racing through Paris's historical Les Invalides complex, Alex and Mitch will head off towards Place Vauban, directly behind the iconic golden dome – home to Napoleon's tomb!🏎⚡️🇫🇷

Uverejnil používateľ Jaguar Racing Štvrtok 25. apríla 2019