Jaguar sa v Santiagu trápil s náročnými podmienkami, rovnako ako ostatní…

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Jaguar pokračuje v rozpoltených výkonoch a z dvojice jazdcov bodoval v Santiagu opäť iba Mitch Evans. Jeho kolega Nelson Piquet ml. skončil na prvom nebodovanom jedenástom mieste. Podobné to bolo aj počas marockých pretekov.

Piloti sa v sobotu museli okrem vysokých teplôt vyrovnať aj s rozpadajúcim sa asfaltom, ktorý mimoriadne komplikoval predbiehanie. Predstavitelia britskej stajne označili práve tieto okolnosti za rozhodujúce pri ich neúspešnom pokuse o postup do Supe Pole. Evans sa kvalifikoval na jedenáste miesto. Piquet sa musel vyrovnať so štartom z devätnástej priečky. Obaja piloti dosiahli v pretekoch progres.  Pôvodne skončili o jednu priečku horšie, dopredu sa posunuli po vylúčení di Grassiho.

Návrat k pretekom:

Sam Bird triumfoval v Santiagu a zapísal sa do histórie šampionátu

Evans skončil napokon na šiestom mieste a v priebežnom poradí mu patrí rovnaká pozícia. „Celkovo som trochu sklamaný. Mali sme veľké nádeje, ale od prvého tréningu sme sa trápili. Nemali sme dostatok rýchlosti. V premenlivých podmienkach bolo dvanáste miesto v kvalifikácii maximom, ktoré som mohol dosiahnuť. Preteky boli skvelé. Celkovo to bol dobrý návrat, ale s výsledkom nie som spokojný. Chcel som byť na pódiu. Teším sa do Mexika. Páči sa mi tamojšia trať.

Piquet sa aj napriek dobrému výkonu umiestnil na nebodovanom jedenástom stupienku, v celkovej klasifikácii sa prepadol na sedemnástu priečku. „Bol to náročný víkend. Zistili sme, že ak sa človek nekvalifikuje do Super Pole alebo do prvej desiatky, tak sú preteky veľmi ťažké. Tieto boli podľa mňa ešte náročnejšie, pretože sa nedalo predbiehať. Asfalt bol zničený. Musíme sa sústrediť na kvalifikáciu a nájsť rýchlosť, pretože efektivita momentálne zrejme nie je naším problémom.“

Mitch Evans a Nelson Piquet ml.
foto: Jaguar Land Rover

Jaguar klesol po tretích pretekoch sezóny na priebežné šieste miesto. „Žiaľ, kvalifikácia zničila naše pódiové snahy. S touto myšlienkou sme museli byť v pretekoch agresívni a ukázali sme dobrý progres. Mitch sa posunul na šieste miesto a Nelson len tak-tak nebodoval. Myslím si, že sme dosiahli najvýraznejší posun spomedzi všetkých tímov. Z nášho hľadiska je to pozitívne. Máme dobré pretekárske auto. Kolaps okruhu zapríčinil, že bolo predbiehanie veľmi náročné. Mimo ideálnej stopy to bolo veľmi zradné.“

„To trochu bránilo nášmu pokroku, ale celkovo sme v týchto vysokých teplotách dosiahli skvelý progres. Musíme zapracovať na kvalifikácii. To je priestor, ktorý pravdepodobne negatívne ovplyvnil náš výsledok. Práve na to sa budeme sústrediť. To hlavné, čo potrebujeme, je zefektívniť našu kvalifikáciu,“ dodal šéf tímu James Barclay.