Jaguar v Rijáde s dvojitými bodmi, Evans tesne za pódiom

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Piata sezóna sa pre Jaguar začala pozitívne. Mitch Evans skončil tesne za pódiom na štvrtom mieste. Nelson Piquet ml. obsadil poslednú bodovanú pozíciu. Rijád tak priniesol dvojité body pre britskú stajňu, ktorá zažíva svoju tretiu sezónu vo Formule E.

Nová trať v saudskoarabskej metropole priniesla množstvo vzruchu a noviniek, vrátane vozidiel druhej generácie či útočného režimu. Začiatok dňa bol poznačený dažďom, ktorý zapríčinil zmeny v ďalšom programe.

Šéf tímu James Barclay bol s úvodnými pretekmi spokojný: „Po nevydarenej kvalifikácii to bol dobrý deň. Mitch zajazdil rozumné preteky, predviedol rýchlosť a efektivitu nášho auta. Štvrté miesto po štarte z ôsmej pozície dokazuje, že máme konkurencieschopný balík a dobrú stratégiu. Škoda, že po červených vlajkách v kvalifikácii sme mali nevýhodu, ale ako tím sme sa spamätali a z týchto bodov by sme mali mať radosť. Teraz sa sústredíme na zisk pódia v Marrákeši.“

Rijád E-Prix: Strhujúce prvé preteky sezóny vyhral da Costa na BMW! (video)

Štvrtý Evans mal v cieli radosť, poukazuje však na potrebu zlepšenia: „Boli to rušné, ale zábavné preteky. Škoda, že sme sa nedostali na pódium. Tím by si to zaslúžil. V kvalifikácii, ktorá je vo Formule E kľúčová,  sme mali smolu. Útočný režim sa mi páčil, prináša do pretekov jedinečný element. Teraz sa už s tímom pripravujem na ďalšie preteky,“ dodal Novozélanďan, ktorého brat Simon včera triumfoval v úvodných pretekoch podpornej série Jaguar I-PACE eTROPHY.

Tradične menej zhovorčivý po pretekoch bol Evansov kolega Piquet, ktorému sa desiate miesto málilo. „V kvalifikácii som sa nedostal k plnému výkonu, takže som mohol štartovať len z trinásteho miesta. Bod je lepší ako nič, ale cítim, že to mohlo byť lepšie. Dnes sme sa o našom aute opäť niečo naučili a tieto poznatky si vezmeme do Marrákeša.“

Nelson Piquet ml.
foto: © FIA Formula E