Jaguar v Zürichu s prvým kvalifikačným víťazstvom, trest zmaril šance Evansa

foto: © FIA Formula E

Mitch Evans získal pre Jaguar ďalšie dôležité body. Novozélanďan vyhral kvalifikáciu, do cieľa však prišiel až siedmy.

Po najrýchlejšom kole v kvalifikácii sa Evans držal na začiatku pretekov na čele. Krátko pred výmenou vozidiel sa však pred jazdca Jaguaru dostal neskorší víťaz Lucas di Grassi na Audi. Pilot Jaguaru dostal, rovnako ako ďalší štyria pretekári, trest v podobe prejazdu boxovou uličkou za nerešpektovanie žltých vlajok. Po tejto penalizácii prišiel Evans do cieľa na siedmom mieste.

„Naše prvé víťazstvo v kvalifikácii dodáva tímu veľké povzbudenie a ukazuje, akú ďalekú cestu sme prešli. Žiaľ, preteky neskončili tak, ako sme dúfali. V New Yorku sa budeme snažiť získať viac bodov,“ dodal Evans, ktorý je celkovo siedmy.

foto: © FIA Formula E

Nelson Piquet ml. štartoval z jedenásteho miesta. Hneď v úvode pretekov kolidoval s Felixom Rosenqvistom a neskôr odstúpil. „Premávka v šikane spôsobila poškodenie môjho auta, čo vlastne viedlo k môjmu odstúpeniu. Na začiatku sezóny sa nám darilo, teraz je to ale zmes smoly a incidentov. V posledných dvoch newyorských pretekoch budeme chcieť získať viac bodov.“

Jaguar získal v Zürichu sedem bodov a udržal si piate miesto medzi tímami. „Je fantastické byť súčasťou série, ktorá po 64 rokoch prinavrátila motoršport späť do Švajčiarska. Jaguar tu prepisoval históriu, keďže sme vyhrali vôbec prvú tunajšiu kvalifikáciu. Ukázali sme našu rýchlosť, čo je pred poslednými pretekmi v New Yorku veľmi pozitívne. Mitch mal dobrý štart. Trest však poznačil jeho preteky. Je to trochu frustrujúci výsledok, ale vieme, že máme dobré auto,“ zhodnotil šéf stajne James Barclay.