Jaguar vstúpi do druhej časti ročníka s pozmenenou jazdeckou dvojicou

Mitch Evans
foto: © FIA Formula E

Jaguar spravil pred štartom európskej časti ročníka veľkú zmenu a v Ríme uvidíme v kokpite opäť britského jazdca Alexa Lynna. Ten pred niekoľkými dňami vymenil nevýrazného premiérového šampióna Nelsona Piquet ml., ktorý v stajni skončil s okamžitou platnosťou.

Jednoznačným lídrom britského tímu v prvej polovici sezóny bol Mitch Evans, ktorý bodoval v každých z doterajších pretekov a aj preto je priebežne jedenásty. Vlani skončil v Ríme na deviatej priečke. „Veľmi sa teším na návrat do talianskej metropoly. Vlaňajšie preteky boli skutočne zábavné. Atmosféra bola jednoducho úžasná, takže môžeme len dúfať, že to bude v tejto sezóne rovnaké. Samotná trať je s 21 zákrutami a takmer tromi kilometrami náročná. Je o kilometer dlhšia ako okruh v Hongkongu.“

„Naše auto je rýchle a z minulého roka viem, že okruh v Ríme by mi mal vyhovovať. Dúfam, že to dokážem využiť. Do týchto pretekov prichádzam s vedomím, že v kvalifikácii dokážem podať dobrý výkon. To by znamenalo, že by sme boli v pretekoch v dobrej pozícii. Európsku časť sezóny vnímame ako čerstvú šancu na splnenie našich cieľov. Prítomnosť Alexa v tíme nám vracia stratené sebavedomie,“ dodal novozélandský pretekár.

Návrat k pretekom v San-ja:

Jaguar: Evans bodoval vo všetkých doterajších pretekoch sezóny, Piquet opäť vypadol

Alex Lynn
foto: Panasonic Jaguar Racing

Alex Lynn strávil vlaňajšiu sezónu vo farbách Virginu. Preteky v Ríme nedokončil. „Keď prišla šanca jazdiť za Jaguar, tak som si ju nemohol nechať ujsť. Prvú polovicu piatej sezóny som nejazdil, takže sa už neviem dočkať návratu. Na auto som si zvykal v simulátore, takže do pretekov vstupujem s istotou. Chcem získať moje prvé body pre tím. S Mitchom a inžiniermi budem úzko spolupracovať, aby sme boli v čo najlepšej pozícii.“

Jaguaru sa v tomto ročníku príliš nedarí a priebežne je ôsmy. „V druhej časti sezóny sa budeme snažiť o dobré výsledky. Vítame Alexa Lynna v našom tíme a tešíme sa na spoluprácu, ktorá sa začne už v Ríme. Máme rýchle auto, čo dokazuje Mitchovo druhé najrýchlejšie kolo zo San-ja. Teraz to musíme využiť. Tím je pripravený na vydarený vstup do európskej časti sezóny,“ dodal šéf tímu James Barclay.