Jaguar zaznamenal v Mexiku najväčšiu bodovú žatvu a poskočil na tretie miesto

foto: © FIA Formula E

Tím Panasonic Jaguar Racing zaznamenal v Mexiku najväčší bodový zisk od príchodu do Formuly E.

Nelson Piquet ml. predviedol ďalší skvelý výkon. Vďaka dlhšiemu prvému úseku dokázal šampión ušetriť energiu a v druhej časti agresívnejšie útočiť. V závere pretekov neúspešne atakoval tretie miesto Sébastiena Buemiho na Renaulte. Piquet je v priebežnom poradí na piatom mieste.

„Boli to solídne preteky. Je veľmi dôležité rozhodnúť sa, či podstúpite risk alebo šetríte energiu. Lepšia štartová pozícia nám mohla priniesť pódium. Takže to bude cieľ pre Punta del Este. Myslím si, že naše auto je na trati najvyrovnanejšie a snáď budeme čoskoro aj najrýchlejší,“ prezradil Piquet.

Mitch Evans štartoval ako dvanásty a po výmene vozidiel sa dostal viac dopredu. Preteky napokon ukončil na šiestom stupienku. Celkovo je siedmy. „Boli to pre nás dobré preteky. Začal som na dvanástom a skončil na šiestom mieste, takže som jednoznačne spokojný. Kvalifikácia bola náročná, takže sa veľmi teším z dvojitého bodového zásahu. Dav ľudí bol v Mexiku ešte väčší ako vlani a opäť bola atmosféra úžasná.“

Jaguar predviedol v Mexiku dobrý výkon a v priebežnom hodnotení sa posunul pred Virgin na tretiu pozíciu. „Pre tím je to skvelý výsledok, najlepší bodový úlovok pre Jaguar. Obaja piloti dosiahli veľký progres, ukazujú rýchlosť nášho auta v tejto sezóne. To, že z Mexika odchádzame na treťom mieste, ukazuje, že sme dosiahli krok vpred a čoskoro príde aj pódium. Pred návratom na trať v Uruguaji nás čaká len krátka pauza. Chceme získať ďalšie body,“ prezradil po pretekoch šéf tímu James Barclay.