Jaguar zaznamenal v New Yorku svoju najlepšiu kvalifikáciu, lenže…

foto: © FIA Formula E

Jaguar pokračuje v ohromujúcich výkonoch v kvalifikácii. V sobotu v New Yorku získal Mitch Evans druhé miesto na štarte a Nelson Piquet ml. obsadil šieste miesto. Do cieľa však neprišiel ani jeden z nich.

Zdalo sa, že britský tím má našliapnuté k ďalšiemu výbornému výsledku. Lenže technické problémy zavinili vypadnutie oboch pretekárov. Bolo to vôbec prvé dvojité vypadnutie jazdcov Jaguaru v sezóne.

Evans skončil hneď po štarte po problémoch s hnacím ústrojenstvom a po pretekoch povedal: „Nastavenie auta bolo dobré a kvalifikácia dopadla výborne, miestom v prvom rade. Žiaľ, z pretekov som odstúpil veľmi skoro. Dobré však je, že zajtra máme ďalšie preteky, takže sa pokúsime o vydarený záver ročníka.“

Piquet ml. bojoval o pódium, lenže po výmene vozidla prišli technické problémy, ktoré zatiaľ neboli identifikované. Pravdepodobne však išlo o chybu softvéru. „Bol som na štvrtom mieste a mal som šancu na prvú trojku. Potom som však musel odstúpiť. V posledných pretekoch sezóny to budem opäť skúšať a dúfam, že budem na čele poľa.“

Jaguar klesol po včerajšku v hodnotení tímov na šieste miesto. „Bola to naša najlepšia kvalifikácia vo Formule E a štart z prvého radu v druhých po sebe idúcich pretekoch. Dúfam, že v nedeľu ukážeme našu rýchlosť. Škoda, že sme naše dobré štartové pozície nepremenili na body, ale vieme, že máme dobrú rýchlosť a sústreďujeme sa na nedeľu,“ dodal šéf stajne James Barclay.