Jakarta dostala zelenú, organizátori musia splniť niekoľko podmienok

foto: Formula E

Premiérová Jakarta E-Prix, ktorá je naplánovaná na 6. júna, by sa mala uskutočniť podľa doterajších plánov. Informuje o tom Autosport.

Minulý týždeň šampionát riešil otázku súvisiacu s alternatívnym dejiskom, ktoré by vynechalo časť okruhu s monumentom Monas. Podľa najnovších správ šéf komisie, ktorá rozhodovala o tomto bode programu, svoje rozhodnutie zmenil. Vo vyhlásení miestnych predstaviteľov, ktoré zverejnilo tamojšie periodikum Kompas, stojí, že komisia schvaľuje preteky na námestí Merdeka, kde stojí aj spomínaný monument Monas.

Preteky v indonézskej metropole by sme mali vidieť aj počas nasledujúcich štyroch sezón, avšak táto dohoda bola v posledných dňoch veľmi krehká práve kvôli problémom s udelením povolenia. Námestie by malo dostať dočasný nový asfalt. Je to jeden z krokov, ktorý miestni kritici označujú za risk vzhľadom na historickú a kultúrnu hodnotu lokality.

Ak by sa problém s dejiskom Jakarta E-Prix naťahoval, reálne by hrozilo dodatočné posunutie podujatia v kalendári, prípadne jeho zrušenie. Takto sa môžu začať prvotné prípravy, ktorých súčasťou je konštrukcia tribún a ostatných budov, ktoré spadajú pod logistické potreby šampionátu. Organizátori musia podľa tamojšej vlády dbať na čistotu dejiska pretekov, vegetáciu a bezpečnosť. Takisto musia spolupracovať s miestnymi agentúrami, aby zabránili prípadným škodám.

trať - Indonézia, Jakarta
foto: Formula E

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *