James Rossiter sa stal novým vývojovým jazdcom TECHEETAH

foto: © FIA Formula E

James Rossiter sa stal novým vývojovým jazdcom stajne TECHEETAH, ktorá bojuje o oba tituly v končiacej sa sezóne. Brit, ktorý sa presadil najmä v sériách Super GT a Super Formula, sa k čínskemu tímu pripája okamžite.

Pre 34-ročného jazdca to bude ďalšia skúsenosť v jeho bohatej kariére. Do dnešných dní si vyskúšal Formulu 3, Formulu Renault a vývojárske povinnosti mal v tímoch F1 ako Force India, Super Aguri a Honda. Práve posledný menovaný zamestnávateľ priniesol Rossiterovi najväčší úspech. S autom, na ktorého vývoji sa podieľal, získal v roku 2009 Jenson Button titul majstra sveta. Skúsil aj vytrvalostnú WEC a úspechy dosiahol v Super GT i japonskej Super Formule.

„Sme extrémne šťastní, že v TECHEETAH môžeme privítať Jamesa. Má mnoho skúseností z F1, Super Formuly a začiatkom roka nás na nováčikovských testoch v Márrakeši skutočne zaujal. Prítomnosť niekoho tak skúseného je pre nás neoceniteľná. Stávky sa každou sezónou zvyšujú a my ako tím rastieme. Preto potrebujeme do našej zostavy ďalší talent. Oznámenie Jamesovho príchodu je prvou z očakávaných správ,“ prezradil šéf stajne Mark Preston.

Na prácu v novom prostredí sa teší aj skúsený Rossiter. „Veľmi sa teším, že budem vývojovým jazdcom TECHEETAH. Formula E je naozaj vzrušujúci priestor a nie je tajomstvom, že chcem pôsobiť v tomto šampionáte. Stále jazdím Super Formulu v Japonsku, takže úloha vývojového jazdca je perfektným riešením. Tímu budem pomáhať pri vývoji, budem spolupracovať s inžiniermi a jazdcami. Všetci sú moji blízki priatelia, takže to bude skvelá spoločná sezóna.“