Jani bojoval s pretáčavosťou, po výmene šasi prišla zmena. Vo Formule E sa však neudržal

Neel Jani
foto: Formula E

Neel Jani sa s Formulou E rozlúčil po minulej sezóne, ktorá mu vo farbách nováčikovského Porsche príliš nevyšla. Švajčiar skončil na bodoch iba raz, aj preto bude v nasledujúcej edícii „len“ rezervným jazdcom stajne.

Už v polovici minulej sezóny bolo viac-menej jasné, že o svoje miesto v tíme Formuly E príde. Nevýrazné výkony mu nedali šancu na udržanie si miesta, či prestup do inej stajne. Jeho miesto zaujal Pascal Wehrlein, ktorý sa s Porsche dohodol už v polovici predošlej edície. Jani pre Motorsport.com prezradil, že nechápal, prečo sa vo Formule E tak trápil. Až do berlínskych pretekov bojoval s pretáčavosťou.

„Nikdy predtým som nezažil takúto sezónu. Nechápal som, prečo sa nedostavili požadované časy. Mojím najväčším problémom bola pretáčavosť pri vjazde do zákruty. Nech som robil čokoľvek, nemohol som sa jej zbaviť, ešte ani pri rovnakom nastavení, aké mal André Lotterer. Ja som bojoval s pretáčavosťou, on s nedotáčavosťou. Ale nakoniec neviete preukázať, či tento pocit zapríčiňuje jazdecký štýl, šasi, alebo čokoľvek iné,“ povedal Švajčiar.

Všetko sa však zmenilo v Berlíne, kde po kontakte s Câmarom dostal nové šasi. „Náhle to začalo fungovať. Na pole position som stratil menej ako desatinu, pričom predtým to bola sekunda. Nič to však nezmenilo na rozhodnutí prijať Wehrleina. Sme vo výkonnostne orientovanom svete, výsledky tam neboli, nezáleží prečo. Aby som to uzavrel, nevadí mi to. Som šťastný, že sa vraciam do WEC,“ doplnil Jani.

Skúsený jazdec absolvoval dovedna trinásť E-Prix. Nazbieral osem bodov.

Neel Jani
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *