Jazdci budú mať v Berlíne čas na naprávanie chýb (Video)

foto: Formula E

Jazdci, ktorým sa v Berlíne nebude od začiatku dariť, sa v priebehu finále môžu výrazne zlepšiť. Myslí si to Daniel Abt z NIO, ktorý to povedal v rozhovore pre Autosport.

Prvá polovica augusta prinesie berlínske super finále. Počas deviatich dní uvidíme šesť pretekov na troch rôznych konfiguráciách berlínskeho okruh Tempelhof. Na účastníkov nečaká nič jednoduché, pretože absolvujú tri dvojité podujatia s minimálnym časovým odstupom.

Ma Čching-Chua sa do Berlína kvôli reštrikciám spojeným s koronavírusom nedostane a v tíme ho nahradí vyššie spomínaný Abt. „Formula E je vďaka kvalifikačnému formátu výnimočná, to isté platí o pretekoch. Každý víkend prináša zmeny. Môže sa vám dariť a môžete mať pocit, že ste nad všetkými, a potom prídu ďalšie preteky a zrazu nie ste nikde, prípadne spravíte chybu vo svojom kvalifikačnom kole.“

„Neustále sa to preskupuje. Samozrejme, ak si veríte a cítite sa naozaj dobre, tak vám to pomáha. Stále si však myslím, že v každých pretekoch v Berlíne sa môže stať prakticky čokoľvek,“ pokračuje nemecký pilot.

Šéf tímu Christian Silk pre rovnaký zdroj potvrdil, že dôležitá bude mentálna flexibilita pretekárov. „Bez ohľadu na to, či piloti dosiahnu dobrý alebo zlý výsledok, sa budú v ďalších pretekoch tlačiť dopredu. Pri dvojitých podujatiach je časté, že ak jazdcovi nevyjdú prvé preteky, tak urobí veľmi rýchlo všetko pre to, aby sa v druhých posunul dopredu. O všetkých športovcoch platí, že ak nedosiahnu dobrý výsledok, chcú všetkým dokázať, že to bola náhoda. Zvyčajne sa im to podarí.“

„Myslím si, že všetci jazdci a tímy sa budú chcieť v prípade, že ich preteky nedopadnú tak, ako to plánovali, v ďalších čo najviac zlepšiť. Áno, bude to výzva, pretože nebudeme mať toľko času na to, aby sme si prezreli dáta a spravili analýzu medzi podujatiami. To si však uvedomujeme a musíme s tým pracovať, sústrediť sa na veci, ktoré sú dôležité a ktoré vieme ovládať,“ dodal šéf tímu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *