Jazdci F1 to vo Formule E nemajú jednoduché. Kto je ďalším kandidátom?

Felipe Massa
foto: Formula E

Formula E je v hierarchii motošportu od roku 2014 a počas úvodných šiestich sezón sa v nej vystriedalo viacero bývalých pilotov F1. Mnohými podceňovaný šampionát však ukázal, že rešpekt by pred ním mali mať aj „veľké“ mená.

Posledným odchádzavším pilotom s bohatými skúsenosťami z F1 bol Felipe Massa, ktorý po skončení predošlej edície sériu opustil. Aby sme boli objektívni, tak v šampionáte sú aj bývalí piloti F1, ktorým sa mimoriadne darí. Je to najmä dvojnásobný šampión Jean-Éric Vergne, alebo dvojica Stoffel Vandoorne a Pascal Wehrlein.

Špecializovaný portál The-Race vyrukoval som zaujímavou informáciou, že minimálne dvaja piloti F1 kontaktovali stajňu BMW a prejavili záujem o voľné miesto. Napokon sa však popri Maximilianovi Güntherovi  predvedie nováčik Jake Dennis.

BMW dá prekvapujúco šancu simulátorovému jazdcovi Red Bullu v F1

Podľa šéfa tímu BMW Rogera Griffittha títo pilot nevyhovovali požiadavkám elektrického šampionátu. „Možno to vyzerá tak, že nám na dvere klope množstvo vysoko hodnotených pretekárov F1. Mohli by sme to urobiť tak, že priamo vezmeme niekoho, kto už nemá miesto v F1. Ale my ideme radšej po iných veciach ako po menách. Strávili sme množstvo času premýšľaním o charakteristikách ideálneho jazdca Formuly E.“

Podľa uvedeného zdroja by z už avizovaného potenciálneho príchodu Romaina Grosjeana nemalo byť nič. Okrem iných prekážok je v hre aj termínová kolízia s pretekmi F1 v čase oficiálnych predsezónnych testov Formuly E. O Formulu E prejavili svojho času záujem aj aktuálni jazdci F1 Antonio Giovinazzi a Daniil Kvjat.

Aj keď to v prípade ostatných jazdcov nevyzerá ružovo, jedno meno by sa predsa len mohlo „vrátiť“ do Formuly E. Slovo „návrat“ je v tomto prípade rozporuplné. Alex Albon, ktorý v poslednom čase vo farbách Red Bullu nepodáva ideálne výkony, bol pred dvomi rokmi blízko k pôsobeniu v Nissane. Počas oficiálnych predsezónnych testov bol v dejisku spolu s tímom, ale na poslednú chvíľu prišla ponuka z F1 a tak sa do elektrického monopostu neposadil a na poslednú chvíľu šampionát opustil.

foto: Nissan

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *