Jazdci kritizujú umiestnenie štartu: Je to ako motokárová trať

Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Viacero jazdcov Formuly E vyslovilo po včerajšku nespokojnosť s umiestnením štartovej rovinky na okruhu v Ríme. Podľa nich sú spomínané miesta príliš úzke.

Rošt sa musí vyrovnať s nájazdom do dvoch slepých úsekov. Včerajší víťaz Jean-Éric Vergne pre The Race povedal, že keby včerajší štart neprebehol za safety carom, istotne by došlo k nepríjemnej nehode. Mimochodom, k tej aj došlo, aj keď za trochu iných podmienok. Na konci prvého tréningu narazil Oliver Turvey do stojacich áut Vergna a Jakea Dennisa z BMW. Bola z toho poriadna spúšť, našťastie, všetci zostali v poriadku.

Vergne prirovnal úzku štartovú rovinku k motokárovej trati a zopakoval, že nebyť štartu za safety carom, tak by sme po včerajšom daždi videli omnoho viac nehôd. „Občas si myslím, že štart nie je na správnom mieste. Spomínam si na Bern z roku 2019. Už na začiatku sme vedeli, že dôjde k nehode a viem, že aj tu k nej dôjde, ak nebudeme štartovať za safety carom.“

„Je to nevyhnutné, keď máte 24 áut v zákrute, ktorá nie je ani šesť či sedem metrov široká. Je rovnako široká ako motokárová trať. Takže od nás nemôžete chcieť, aby sme pretekali a aby sme sa pred fanúšikmi jazdili čisto, pretože v tejto zákrute je to nemožné,“ doplnil dvojnásobný šampión.

Podľa uvedeného zdroja by dnes po prvom meranom tréningu mali organizátori použiť vlajkové signály pred nácvikom štartu. Práve pri tomto úkone došlo včera k nepríjemnej nehode.

Sobotu v Ríme ovplyvnila drsná nehoda na konci prvého tréningu (Video)

Včera druhý Sam Bird súhlasí s Vergnom: „Vieme, že po meranom tréningu je vždy možnosť, že si ľudia chcú vyskúšať štart, že je na to vyhradená oblasť a že tak robia normálne všetci. Ak by som niečo mohol zmeniť, tak by som zmenil miesto štartu. Premiestnil by som ho medzi štrnástu a pätnástu zákrutu. To je môj pohľad.

„Myslím si, že nám to dá omnoho lepšiu príležitosť na to, aby sme tou zákrutou prešli, pretože podľa mňa je v sedemnástej zákrute veľmi ľahké kolidovať a spôsobiť nehodu. Chceme to zmeniť. Je v slepej a veľmi rýchlej zákrute. Je to trochu zvláštne,“ dodal pilot Jaguaru.

Vergne v infarktovom závere vyhral sobotné preteky v Ríme, na pódiu oba Jaguary! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *