Jazdci NIO skončili v San-ja na prvých dvoch nebodovaných priečkach

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Aj o dávke smoly mohli po pretekoch v Číne hovoriť jazdci tímu NIO. Oliver Turvey skončil jedenásty nasledovaný Tomom Dillmannom.

Kvalifikácia sa ani jednému z pretekárov nevydarila podľa predstáv, čo len potvrdzuje negatívne vlastnosti monopostu. Dillmann štartoval sedemnásty, Turvey ešte o dve priečky nižšie. Obaja jazdci sa v rušných pretekoch posúvali dopredu a aj vďaka kolíziám a trestom sa umiestnili tesne za prvou desiatkou.

„Bolo skvelé opäť jazdiť v Číne, kde sme sa dočkali veľkej podpory, ktorá nás povzbudila. Preteky boli náročné a s novou traťou a horúčavami predstavovali množstvo výziev. Tlačili sme na to tak, ako sa len dalo, aby sme z toho vyťažili maximum. Body sme nezískali, čo je sklamanie,“ povedal po pretekoch Turvey, ktorý je v priebežnom poradí šestnásty.

Návrat k pretekom v San-ja:

VIDEO: Premiérové preteky v San-ja vyhral pre domáci tím obhajca titulu Vergne

 

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E

Až o päť miest nižšie je po pretekoch v San-ja Dillmann. „Tento víkend sme maximalizovali všetko, čo sa len dalo. Moje kvalifikačné kolo bolo dobré. Bol som s ním spokojný. Aj napriek pozitívnym krokom sa musíme ďalej zlepšovať. Mali sme dobrú stratégiu, ale červené vlajky nezahrali do našich kariet. Na konci sme mali smolu. Pre náš tím to bolo skvelé domáce podujatie. Cítili sme sa byť veľmi vítaní.“

K šiestym pretekom sa vyjadril aj Paul Fickers, hlavný inžinier tímu NIO, ktorý je priebežne predposledný. „Bola to ďalšia rušná E-Prix. Priblížili sme sa tesne k bodom. Fáza žltých vlajok na celom okruhu nám neumožnila bojovať o pozície. Teraz sa sústredíme na nadchádzajúcu európsku časť sezóny a na ďalšie vzrušujúce podujatie v Ríme.“