Je to ideálny čas na príchod do série, myslí si nováčik Paffett

foto: © FIA Formula E

Šampión DTM a nováčik vo Formule E Gary Paffett si myslí, že vozidlo druhej generácie znamená šancu pre nové tváre v elektrickom kolotoči.

Skúsený Brit zažije v čoraz populárnejšom šampionáte svoju premiérovú sezónu, navyše v nováčikovskom tíme HWA RACELAB. Na svojom konte má dva tituly z DTM, druhý získal len nedávno takisto s tímom HWA, ktorý sa rozhodol pre odchod do Formuly E. V sezóne 2019/2020 bude táto stajňa pohltená továrenským tímom Mercedesu.

„Myslím si, že je to skvelý čas na príchod do série. Naša východisková pozícia nie je oveľa horšia ako v prípade našich súperov. Všetci si musíme zvykať na nové systémy a veci. Sú tu však takí, ktorí majú skúsenosti s riadením auta vo Formule E. Pre všetkých je to teraz nová situácia,“ povedal Paffett pre Autosport.

V kalendári piateho ročníka nájdeme viacero nových tratí, vrátane Rijádu, ktorý o týždeň otvorí novú sezónu. „Okruhy sa vo Formule E menia. Sú tu trate, ktoré budú nové pre všetkých. Každý sa musí veľa učiť a aj preto je to perfektný čas na príchod do tohto šampionátu,“ dodal 37-ročný pretekár.

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO: Začína sa nová sezóna šampionátu Formula E!