Je to najhorší polrok mojej kariéry, priznáva frustrovaný di Grassi

Lucas di Grassi
Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Pilot Audi Lucas di Grassi hodnotí prvú polovicu tejto sezóny ako vôbec najhoršiu v jeho doterajšej kariére. Informuje o tom Motorsport.com.

Šampión tretej sezóny je v priebežnom poradí na devätnástom mieste. Zatiaľ nielenže nevyhral a nebol ani na pódiu, ale jeho maximom je šesť bodov z prvých valencijských pretekov. Viac sa darí jeho kolegovi Renému Rastovi, ktorý je ôsmy. Aby toho nebolo málo, lepšie sú na tom aj piloti zákazníckeho Virginu. Nováčik Nick Cassidy je sedemnásty a pochybnosti okolo prípadnej slabej pohonnej jednotke Audi maže prvé miesto Robina Frijnsa.

„Je to pravdepodobne najhoršia polovica roka, akú som kedy vo svojej kariére mal. Frustrujúce je, že je to tak napriek našej naozaj dobrej rýchlosti v pretekoch. Ak sa pozriete na čistú rýchlosť, patríme medzi najrýchlejších. Celkovo sme asi najrýchlejší,“ myslí si di Grassi, ktorý čaká na lepšie výsledky.

Gen3 s otvorenými kolesami? Podľa di Grassiho to nie je dobrý krok

 

„V Ríme sme mali problémy so spoľahlivosťou. Vo Valencii som štartoval vzadu kvôli trestu z Ríma. V Monaku som opäť začínal z chvosta. Na kvalifikácii musím trochu zapracovať, auto musí byť v kvalifikácii takisto trochu lepšie. Musíme spolupracovať,“ pokračuje skúsený pretekár.

Pre pilota Audi je zostávajúca časť sezóny veľmi dôležitá, pretože po nej Audi opustí Formulu E a di Grassi si bude musieť hľadať nový tím. Do konca sezóny zostáva ešte osem pretekov. Cieľ je teda jasný: „Ak budeme štartovať v prvej šestke, určite budeme bojovať o víťazstvá. Je veľmi frustrujúce, že s takouto rýchlosťou máme tak málo bodov.“

„Ale na druhej strane, v tejto pozícii sme boli aj počas štvrtej sezóny. Dokázali sme sa pozbierať a získali sme titul. Nikdy sa nevzdávame. Budeme bojovať veľmi tvrdo. Formula E je naozaj nepredvídateľná. Do konca sezóny zostáva osem pretekov a my ideme tento rok niektoré preteky vyhrať. Som si tým stopercentne istý,“ dodal jeden z dvojice pilotov, ktorá odjazdila všetkých 76 pretekov Formuly E.

PODCAST: Merci beaucoup, Monako! Formula E potrebovala takéto preteky

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *