Je to oficiálne! Mercedes a Porsche vstupujú do Formuly E

foto: © FIA Formula E

Medzinárodná automobilová federácia potvrdila konštruktérov pohonných jednotiek pre šiestu sezónu, ktorá sa začne na konci kalendárneho roka 2019. Súčasťou spomínaného ročníka budú podľa očakávania aj Mercedes a Porsche.

 

Takto vyzerá zoznam potvrdených konštruktérov pre sezónu 2019/2020

– Audi Sport

– BMW AG

– DS Automobiles

– Jaguar Land Rover

– Mahindra Racing

– Mercedes-Benz

– NextEV NIO

– Nissan

– Penske Autosport

– Porsche AG

– Venturi Automobiles

 

„Budúca podoba šampionátu neustále rastie a dnes potvrdzujeme ďalších dvoch konštruktérov pre šiestu sezónu. Mercedes-Benz a Porsche sú značky s dlhou a bohatou motoršportovou históriou. Úroveň všetkých jedenástich konštruktérov na trati od sezóny 2019/2020 bude veľmi vysoká. Formula E neustále rastie. Záväzky výrobcov smerom k technológii udržateľných pretekov je veľmi povzbudzujúca,“ myslí si prezident FIA Jean Todt.

K novým menám sa vyjadril aj zakladateľ a šéf série Alejandro Agag. „Pokračujeme v prekonávaní prvotných očakávaní, ktoré sme si stanovali len pred štyrmi rokmi. Ak by ste mi vtedy povedali, že budeme mať na zozname dvojciferný počet známych motoršportových mien, najväčších výrobcov cestných vozidiel, tak by som tvrdil, že ste blázon. Teraz je to však reálne. Formula E je vďaka tomu mimoriadne vzrušujúcim miestom v motoršporte.“