Jean Todt vyzval médiá, aby dali Formule E viac priestoru

foto: Formula E

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie Jean Todt vyzval médiá, aby dali Formule E omnoho viac priestoru. Informuje o tom Motorsport.com.

Podľa Francúza si elektrický šampionát zaslúži omnoho väčšiu pozornosť. Podľa neho by mal šampionát dostať akúsi injekciu a mal by byť prezentovaný ako jeden zo športov s najlepšou súťažou. Vypichol slabé pokrytie správ miestnymi médiami počas pretekov v Ríme.

„Je jasné, že Formula E sa veľmi pekne vyvinula. Ale musíme vytvoriť silnejší tlak. Potrebujeme veľmi silné pokrytie, potrebujeme záujem médií a fanúšikov. Presne toto musíme budovať. Chceme prezentovať elektrickú mobilitu v mestách a Formula E je skvelý spôsob, ako to dosiahnuť. Je výnimočná,“ povedal Todt.

„Máme všetky ingrediencie, aby z toho bol silný šampionát. Musí byť dobre propagovaný. Občas som trochu zatrpknutý. Keď vidím, napríklad, špecializovaný magazín alebo noviny, nehovoria o tom dostatočne veľa. Formula E si zaslúži oveľa viac. Práve toto musíme zlepšiť,“ pokračoval prvý muž FIA.

Sezóna vyvrcholí v Berlíne, Formula E zverejnila kompletný kalendár!

Na otázku, čo by bolo podľa neho potrebné zlepšiť, odpovedal: „Je to práca všetkých, ktorí spolupracujú. Podľa mňa je na úspech potrebné vynaložiť celé úsilie. Sú tam tímy, sú tam dejiská, je tu špecifikácia šampionátu. Potrebujeme o ňom dobre informovať. Musíme vytvoriť záujem. Je to niečo ako špeciálny šampionát, neporovnateľný s ostatnými, takže sa musíme uistiť, že to vypichneme a, úprimne, je to práca FIA a práca médií.“

Todtove slová vyvolali rôzne reakcie. Niektorí jeho názor podporili, ale našli sa aj takí, ktorým sa nepáči „diktát“ od prezidenta FIA. Médiá sú v prvom rade slobodné. Na druhej strane, aj po siedmich rokoch vidíme, že Formula E nedostáva toľko priestoru, koľko by si zaslúžila. My sa tento nedostatok snažíme eliminovať na Slovensku, ale kým šampionát nebude mať celkovo viac mediálneho priestoru, nemusí to vydržať dlho.

 

Posledný víkend priniesol množstvo priestoru, ale..

Aj keď Todt vyslovil svoje slová ešte počas pretekov v Ríme, po víkende vo Valencii vyznievajú trochu úsmevne. Práve sobotné preteky v Španielsku priniesli šampionátu veľmi veľké publikum. Žiaľ, imidž série tým na nejaký čas utrpel a bude to chcieť opäť poctivú prácu a možno prehodnotenie niektorých vecí. Podrobnejšie sme o tom písali v tomto článku, ale aj vo viacerých iných.

Internetom sa nesú reakcie – fraška, hanba, výsmech. Kto mohol za trápny záver vo Valencii? (Video)

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *