Jerome d´Ambrosio chváli zmeny FanBoostu

Pilot tímu Dragon Racing Jerome d´Ambrosio si myslí, že nové pravidlo týkajúce sa FanBoostu prinesie Formule E väčšiu popularitu.

Jerome d´Ambrosio - Donington Park - testy„Myslím si, že je naozaj úžasné, že fanúšikovia môžu pozerať preteky naživo a priamo do nich vstúpiť. Možno bude mať niekto z nás smolu alebo zlý štart a fanúšikovia nám môžu pomôcť. Toto sa nedeje v žiadnom inom športe, ktorý poznám, takže je to jedinečné a myslím si, že je to skvelá progresívna idea pre pretekársky šport,“ prezradil d´Ambrosio.

„Už doteraz to bola skvelá interaktivita a momentálne ide o ďalší krok, ktorý si budú všetci užívať. Väčšiu dávku korenia to prinesie najmä v druhej polovici pretekov. Ďalším skvelým aspektom FanBoostu je to, že teraz si môžeme vybrať, kedy ho využijeme. Môžete ísť dlhšie s menším výkonom, alebo naopak rýchlo na kratšiu vzdialenosť. Takže v druhej sezóne to bude mať ešte väčší význam,“ pokračuje Belgičan.

D´Ambrosio obsadil v premiérovej sezóne štvrté miesto spomedzi jazdcov a myslí si, že v otváracích pekinských pretekoch má dobré šance. „S priebehom testov na Doningtone sme boli spokojní. Vieme však, že je to náročné s presnými simuláciami, pretože Donington nie je podobný ako Peking. V Doningtone to bolo pre auto jednoduché, Peking bude náročný z každého aspektu.“

Bývalý pretekár Marussie a Lotusu v F1 bude počas blížiaceho sa ročníka jazdiť po boku Loica Duvala. Obaja piloti stajne Dragon Racing budú využívať pohonnú jednotku Venturi. „Spoľahlivosť nových pohonných jednotiek bola skvelá, takže sme nemuseli príliš testovať. Stále máme čo robiť, ale bol to dobrý štart a máme zo seba dobrý pocit. Zdá sa, že sa nám podarilo nájsť efektívne riešenie,“ dodáva d´Ambrosio.

Zdroj: Motorsport.com, foto: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *