Jérôme d´Ambrosio ukončil kariéru a stal sa zástupcom šéfky stajne Venturi

Jerome d´Ambrosio
foto: Formula E

Jérôme d´Ambrosio s okamžitou platnosťou ukončil svoju pretekársku kariéru a stal sa zástupcom šéfky tímu Venturi. Monacká stajňa o tom informovala dnes.

Belgičan má za sebou dvadsať štartov v F1 a všetkých šesť doterajších sezón vo Formule E. Absolvoval všetky preteky elektrického kolotoča od jeho začiatku v roku 2014. Trikrát sa radoval z víťazstva, dvakrát vo farbách Dragonu v prvých dvoch sezónach a v roku 2019 k tomu pridal triumf pre Mahindru. Okrem týchto sérií pôsobil v mnohých iných šampionátoch. V roku 2007 získal titul vo Formule Master. V rokoch 2008 – 2010 pôsobil v bývalej sérii GP2, kde dosiahol jediné víťazstvo a to v Monaku.

Dnes už bývalý pretekár bude súčasťou všetkých pretekov budúcej sezóny Formuly E ako zástupca šéfky tímu Venturi Susie Wolffovej. Podľa vlastných slov sa d´Ambrosio rozhodol ukončiť kariéru po berlínskych pretekoch v auguste, keď bolo jasné, že si miesto v Mahindre neudrží. „Vedel som však, že chcem zostať súčasťou motošportu. Som veľmi súťaživá osobnosť. Chuť po víťazstve vás neopustí, keď sa rozhodnete pre odchod z auta a ja chcem svoju vášeň využiť.“

„Keď sme so Susie začali hovoriť o mojich prvých potenciálnych krokoch smerom k úlohe manažéra, vedel som, že táto možnosť je pre mňa dokonalá. Je čas na novú výzvu a ja sa musím veľa učiť, ale viem, že sa budem učiť od jednej z najlepších a už sa neviem dočkať toho, čo máme pre sebou,“ dodal niekdajší pretekár.

Wolffová chápe pocity svojho čerstvo vymenovaného zástupcu. „Viem, aký je to pocit, zavesiť helmu na klinec a takisto viem, aký dôležitý je ďalší pohyb v ktorejkoľvek fáze kariéry. Rovnako ako Jérôme, aj ja sa riadim inštinktmi a myslím si, že sa ako tím posunieme fantastickým spôsobom.“

„Keď som sa v júli 2018 podujala prijať úlohu šéfky tímu, jednou z hlavných oblastí môjho sústredenia bolo uistenie sa, že máme správnych ľudí na správnych miestach. Pochopiteľne, ako tím sa vyvíjame a naše potreby sa menia, rastú. Jérôme sa stane zástupcom šéfky tímu a to nás posilní. Bude zohrávať vedúcu úlohu pri komunikácii s našimi jazdcami a inžiniermi, a v Monaku bude mojou pravou rukou,“ dodala manželka Tota Wolffa.

Venturi vstúpi do siedmej sezóny, prvej so štatútom majstrovstiev sveta, s pretekárskou dvojicou Edoardo Mortara – Norman Nato. Francúz nahradil Felipeho Massu, ktorý sa v auguste rozhodol pre odchod z Formuly E.

Nato si z negatívnych reakcií ťažkú hlavu nerobí: Aj tak musím dokázať, že si miesto zaslúžim

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *