Jerome d´Ambrosio vyhral v Mexiku pred dvoma rokmi, teraz túži po bodoch

foto: © FIA Formula E

Pilot stajne DRAGON Jerome d´Ambrosio by si v Mexiku City rád zopakoval triumf z roku 2016. Práve Mexiko privíta už v sobotu piate preteky aktuálnej sezóny Formuly E.

Po slabšom štarte do ročníka získal Belgičan svoje prvé tohtoročné body v Santiagu vďaka ôsmemu miestu. Pre e-racing365 povedal: „Santiago bolo jednoznačne malým krokom vpred. Cítil som sa dobre, boli to dobré preteky. Keď to porovnáte s Hongkongom, tak vidíte nejaký progres. Tvrdo spolupracujeme a keďže som tu už takmer štyri roky, viem, že môžeme byť konkurencieschopní a môžeme dosiahnuť dobré výsledky.“

„Vieme, kde sú naše limity z pohľadu zmien balíka, keďže hlavné časti sú homologizované a uzavreté. Stále však môžeme pracovať na softvéri a niektorých ďalších aspektoch. Takže je tam stále dobrý potenciál na progres,“ dodal d´Ambrosio, ktorý v roku 2016 triumfoval v Mexiku po diskvalifikácii pôvodného víťaza Lucasa di Grassiho.

Na pilotov čaká pútavý Okruh bratov Rodríguezovcov. „Páči sa mi trať a v posledných dvoch sezónach sa mi na nej darilo. Myslím si, že to môže byť dobrá príležitosť na zisk ďalších bodov. Potrebujeme pravidelne bodovať a práve o to sa snažíme. Každý okruh sedí iným tímom,“ dodal belgický pretekár, ktorý v F1 absolvoval dvadsať veľkých cien.