Kalendár budúcej sezóny by sme mohli spoznať už v máji

foto: © FIA Formula E

Formula E by mala v najbližších dňoch potvrdiť predĺženie zmluvy s predstaviteľmi Hongkongu pre sezónu 2019/2020.

S veľkou pravdepodobnosťou sa o rok môžeme tešiť na novú trať, pretože v blízkosti tej aktuálnej budú prebiehať rozsiahle stavebné práce. Navyše, v novom ročníku budeme mať v štartovom poli až dvanásť tímov a preto je potrebná úprava, v ktorej je zahrnutá dlhšia špecifikácia trate s približnou dĺžkou 2,4 km.

Podľa zákulisných zdrojov jestvuje aj možnosť, že by sme preteky v Hongkongu v budúcej edícii nevideli. V takom prípade by sa tam Formula E vrátila v sezóne 2020/2021 a to na to isté miesto ako doteraz. Práve podoba trate je jednou za hlavných tém prebiehajúcich rokovaní.

Pribudnú Soul a Petrohrad?

Hovorí sa aj o tom, že kalendár budúcej sezóny by mohol byť známy skôr, než by sa dalo čakať. V predošlých rokoch sme provizórny kalendár videli v priebehu júna. Teraz by to vraj mohlo byť už v máji. Jeho súčasťou by mohli byť preteky v juhokórejskom Soule a ruskom Petrohrade. Zrejme sa dočkáme štrnástich alebo pätnástich pretekov.

Nová sezóna sa začne, rovnako ako tá aktuálna, v saudskoarabskom Rijáde. Malo by sa tak stať počas prvého decembrového týždňa. V hre je aj možnosť dvojitých pretekov a dávnejšie sa spomínalo možné prvé nočné podujatie Formuly E v tomto meste.

Šéf Formuly E Alejandro Agag v posledných dňoch rokoval so starostom Viedne o možných pretekoch v rakúskej metropole. V tejto súvislosti sa spomína sezóny 2020/2021. Na detailnejšie informácie si budeme musieť počkať. Každopádne, zdá sa, že o Formulu E je čoraz väčší záujem v rôznych kútoch sveta.