Kalendár budúcej sezóny je takmer hotový, tešiť sa môžeme na niekoľko nových miest!

Kapské Mesto

Kalendár budúcej sezóny by sme mohli spoznať už na budúci týždeň, deň pred dvojitými pretekmi v New Yorku. Informuje o tom Motorsport.com.

Jeho súčasťou by malo byť aj niektoré z čínskych miest a v hre je hneď niekoľko nových lokalít. Premiérové preteky v juhokórejskom Soule boli potvrdené na 14. augusta 2022 v športovom komplexe Jamsil, kde sa v roku 1988 konali Olympijské hry. Dočkať by sme sa konečne mali aj premiéry v indonézskej Jakarte, ktorá na preteky čaká dva roky.

Nový kalendár by mal byť výrazne odlišný od toho, na čo sme boli doteraz navyknutí. Hovorí sa o ďalších nových lokalitách. Kanadský Vancouver by mal Formulu E prvýkrát privítať na budúci rok v júli. Blízko k podpisu zmluvy je vraj holandský Eindhoven a po už vo februári by sme mali sledovať historicky prvé preteky v juhoafrickom Kapskom Meste. Samozrejme, všetko závisí od pandemickej situácie.

Vancouver

 

V máji sa počíta opäť s pretekmi v Monaku, ktoré by mali byť súčasťou Formuly E už každý rok a nie každé dva roky ako doteraz. Šéf Formuly E Jamie Reigle v tomto smere povedal, že je to jeden z cieľov série. Rovnako sa tak horlivo pracuje na návrate Číny do kalendára šampionátu.

„Samozrejme, že sa chceme vrátiť do Číny. Je tam San-ja, ale diskutujeme aj so Šanghajom, Šen-čenom a mestom Čcheng-tu. Deväť mesiacov pred týmito podujatiami nie sme ani v jednom prípade tak ďaleko ako s Eindhovenom, Vancouverom a Kapským Mestom. Ak v budúcom roku navštívime Čínu, čo samozrejme chceme, tak to bude podľa mňa San-ja. Ale všetko závisí od výnimiek, ktoré teraz pre šport neexistujú,“ dodal Kanaďan.

Formula E by sa konečne rada predstavila v Japonsku a Brazílii. Budeme si však musieť počkať minimálne do sezóny 2022/2023. „Máme niekoľko miest, s ktorými vedieme rozhovory, v Číne, Japonsku a Brazílii. Nič z toho sa neudeje na budúci rok, ale spojenie je naozaj dobré. Vždy sme tlačili na kvalitu a kvantitu miest pre Formulu E. Vždy som bol optimista v súvislosti s budúcou sezónou a s érou Gen3,“ uzavrel Reigle.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *