Kalendár: Formula E možno čoskoro v juhokórejskom Soule

foto: Pixabay

V budúcnosti by sme sa mohli dočkať pretekov Formuly E v juhokórejskom Soule. Šéf série Alejandro Agag sa stretol v spomínanej metropole s kľúčovými zástupcami mesta. Informuje o tom e-racing365.

„V Soule sú pre nás veľmi dobré možnosti. Rokujeme so starostom Soulu, ktorý je veľmi horlivý. Myslím si, že tamojšie preteky majú dobrú šancu a my by sme tam radi šli. Samozrejme, že ide o prvé kontakty, ale je to dobrá možnosť. Spoločne s dvomi pretekmi v Číne by to pre nás bolo ďalšie zaujímavé miesto,“ prezradil Agag.

Juhokórejské prostredie je kľúčovým automobilovým trhom pre mnoho konštruktérov Formuly E. Ide o šiesty najväčší automobilový trh na svete s účasťou značiek ako Hyundai, Kia a Ssang Yong. Všetky sídlia v Kórei.

foto: © FIA Formula E

V súvislosti s týmto ázijským štátom by nemuselo ísť len o miesto pretekov, ale možný je aj príchod niektorého zo spomínaných konštruktérov do série. „Bolo by skvelé mať konštruktéra z Južnej Kórei a mať vo Formule E tamojšiu značku. Máme už množstvo konštruktérov a ďalší prichádzajú, ale nemáme nikoho z Kórei. Je to krajina, ktorá vyrába množstvo áut, a má kvalitnú inžiniersku technológiu,“ dodal Agag.

Kórejská republika hostila veľké motoršportové podujatie naposledy v roku 2013. Boli to preteky F1.