Kalendár: Juhokórejský Soul je o čosi bližšie k pretekom Formuly E

foto: © FIA Formula E

Juhokórejský Soul sa dnes priblížil k organizovaniu pretekov Formuly E. Zástupcovia elektrického kolotoča sa dohodli s miestnym promotérom  JSM Holdings na potenciálnej spolupráci. Južná Kórea sa v súvislosti s pretekmi v poslednom období viackrát spomínala.

Šéf série Alejandro Agag sa dnes v State Tower v juhokórejskej metropole stretol so šéfom JSM Holdings Moon Jae Sikom. Obe strany potvrdili túžbu usporiadať prvé preteky v centre mesta v roku 2020. Premiérového podujatia by sme sa teda mohli dočkať v šiestej sezóne. Spomína sa päťročná zmluva pre Soul E-Prix.

Preteky by sa mali konať v oblasti tamojšieho Radničného námestia a na námestí Gwanghwamun v centre mesta. Samozrejme, podoba okruhu ešte musí byť schválená zo strany miestnych autorít a takisto odobrená Medzinárodnou automobilovou federáciou.

„Som extrémne nadšený z perspektívy pretekov v Soule a z tohto skvelého prvého kroku správnym smerom. Kórea a Soul sú ideálnym miestom pre E-Prix a pre ukážku toho najlepšieho, čo elektrické preteky ponúkajú. Kórea stojí na čele pretekového vývoja budúcnosti, je vedúcim predstaviteľom prelomových inovácií a hovoríme o krajine, ktorá udáva trendy v automobilovom a technologickom sektore,“ prezradil dnes Agag.

Kalendár: Formula E možno čoskoro v juhokórejskom Soule