Kalendár: Moskvu by mohlo nahradiť Monako!

Princ Albert II., Jean Todt a Alejandro Agag - Monako

Stále nie je jasné, či sa Moskva ePrix uskutoční. Ako sme vás už informovali, miestni predstavitelia zatiaľ neposkytli oficiálne povolenie na uzávierku ciest, ktorá je potrebná k prípravám pretekov. Definitíva o účasti alebo neúčasti Moskvy v kalendári má padnúť do konca aktuálneho týždňa.

Čerstvé zákulisné informácie však hovoria o možnej náhrade. Podľa portálu Formula E Zone prebiehajú rokovania medzi zástupcami elektrickej série a monackým princom Albertom II., ktorý je pripravený zaplniť prípadnú dieru v itinerári.

Kalendár FE prejde zmenami

Princ Albert navštívil nedávnu Paríž ePrix a pravdepodobne sa dozvedel o problémoch súvisiacich s Moskvou. Prípadná náhrada sa má uskutočniť v rovnakom termíne ako plánované preteky v ruskej metropole, teda 4. júna. Len týždeň predtým sa koná Veľká cena Monaka F1, takže aj tu sú isté prekážky, ktoré by bolo potrebné prekonať.

Predstavitelia FE však tvrdia, že ich prioritou je Moskva ePrix, a že pre uskutočnenie pretekov v Rusku robia maximum. Zatiaľ však môžu iba čakať na odpoveď od predstaviteľov mesta. Šéf série Alejandro Agag upozornil, že je ochotný čakať iba do dnešného dňa a tak sme všetci zvedaví, ako sa táto zamotaná situácia napokon vyvinie.

Zdroj: FormulaEZone, foto: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *